Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2019, 20:15

autor: Bartosz "qjin" Woldański

The Outer Worlds na Xboxa One będzie wymagać patcha ważącego 38 GB

Studio Obsidian Entertainment ostrzegło potencjalnych nabywców wersji pudełkowej The Outer Worlds na Xboksa One, że w dniu premiery będzie do pobrania aktualizacja o rozmiarze aż 38 GB. Z kolei użytkownicy konsol PlayStation 4 mogą trochę odetchnąć z ulgą, bo dla nich patch ma być o połowę mniejszy.

38 GB aktualizacja to nie w kij dmuchał - The Outer Worlds na Xbox One będzie wymagać 38 GB patcha - wiadomość - 2019-10-17
38 GB aktualizacja to nie w kij dmuchał

Jako że premiera The Outer Worlds, kolejnej gry studia Obsidian Entertainment, zbliża się wielkimi krokami, to zaczynamy dowiadywać się nawet najbardziej podstawowych informacji. Twórcy tym razem zdradzili, że gracze, którzy zdecydują się na zakup pudełkowego wydania na Xboksa One, będą zmuszeni pobrać przed pierwszym uruchomieniem aktualizację o wielkości 38 GB. Jest to waga całej zawartości gry, czyli tak, mimo płyty nabywcy tej wersji poczują się, jakby nic na niej nie było i ściągali tytuł zupełnie od zera. A w końcu nie po to kupujemy edycje pudełkowe, szczególnie na konsolach. W trochę lepszej sytuacji są posiadacze PlayStation 4, ponieważ dla nich premierowa aktualizacja zajmować będzie „tylko” 18 GB. To jest jednak wciąż sporo dla osób z dostępem do niskiej prędkości łącza internetowego. Szczegóły na temat zmian, jakie wprowadzi łatka, nie są znane. Jedynie zapewniono, że powinniśmy ją zainstalować, by w pełni cieszyć się tytułem.

Nie wiadomo skąd wynikają te różnice, gdyż studio Obsidian nie podało żadnego wyjaśnienia. Nie ujawniło także, dlaczego posiadacze płyt z grą The Outer Worlds na Xboksa One będą musieli pobierać więcej zawartości nawet niż nabywcy wersji cyfrowej, która jest już dostępna w formie preloadu oraz zajmuje dokładnie 36,78 GB. I, co ciekawe, zawiera w sobie od razu omawianą aktualizację.

To nie wszystkie nowiny na temat The Outer Worlds, jakimi zostaliśmy ostatnio zasypani. Dowiedzieliśmy się, że edycja na PlayStation 4 Pro – wbrew pierwszym doniesieniom – ma również zawierać wszelkie ulepszenia graficzne przeznaczone dla użytkowników mocniejszej konsoli. Do sieci trafiają także nowe, bardzo obszerne zapisy rozgrywki, które obrazują wiele elementów składowych produkcji. Przykładowy możecie obejrzeć tutaj.

The Outer Worlds zawita na półki sklepowe 25 października tego roku. Docelowymi platformami sprzętowymi są PC (na wyłączność sklepu Epic Games i Microsoftu, w tym w ramach usługi Gamepass) oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Gra ukaże się też na Nintendo Switch, ale dopiero w bliżej nieokreślonym okresie 2020 roku.