Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2019, 19:08

The Outer Worlds może otrzymać sequele - jako tytuły ekskluzywne Microsoftu

Chociaż do premiery The Outer Worlds pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, to już pojawiają się doniesienia związane z potencjalną kontynuacją. Szef Xbox Game Studios - Matt Booty - uważa, że druga część produkcji byłaby świetnym tytułem ekskluzywnym Microsoftu.

Kolejne części The Outer Worlds tytułami ekskluzywnymi Microsoftu? - The Outer Worlds może otrzymać sequele - jako tytuły ekskluzywne Microsoftu - wiadomość - 2019-08-12
Kolejne części The Outer Worlds tytułami ekskluzywnymi Microsoftu?

The Outer Worlds to gra RPG w realiach science fiction, za której stworzenie odpowiada Obsidian Entertainment. Wydaniem produkcji zajmuje się natomiast Private Division. Pod tym szyldem firma Take-Two Interactive pomaga niezależnym deweloperom. Pod koniec zeszłego roku twórcy cyklu Pillars of Eternity znaleźli się w rękach Microsoftu. Tym samym prawa do dalszego rozwoju marki The Outer Worlds przeszły na giganta z Redmond. Jak się okazuje, widzi on w niej spory potencjał. Szef Xbox Game Studios - Matt Booty – uważa, że kolejne odsłony cyklu sprawdziłaby się idealnie jako tytuł ekskluzywny.

W czasie rozmowy z dziennikarzami serwisu Game Informer, Matt Booty przyznał, że część tytułów – takich jak chociażby Minecraft – powinna być rozwijana pod kątem wieloplatformowym. Istnieją jednak także produkcje, które idealnie nadają się na tytuły ekskluzywne. Do tej drugiej kategorii zalicza się właśnie The Outer Words.

Tak, sądzę, że to jedna z takich gier. Z tego, co już widzieliśmy, mam nadzieję, że The Outer Worlds jest produkcją, którą możemy rozbudować. Stanie się ona naprawdę stałą marką i zacznie się odpowiednio rozwijać, a my chcemy w tym pomóc.

Jak widać Matt Booty nie ukrywa, że Microsoft jest mocno zainteresowany The Outer Worlds. Podkreśla również, że w przyszłości marka może stać się jedną z ważniejszych dla Xboksa.

Decyzja ta nie jest niczym zaskakującym. Dwa dni temu Phil Spencer z firmy Microsoft poinformował, że firma położy większy nacisk na gry przeznaczone dla pojedynczego gracza. Wykorzystanie nowej marki, stworzonej przez dewelopera słynącego z tytułów single player, wydaje się więc strzałem w dziesiątkę.

The Outer Worlds zadebiutuje 25 października 2019 roku. Produkcja trafi na komputery osobiste (tylko w Epic Games Store i Microsoft Store) oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. W późniejszym czasie tytuł trafić ma również na Nintendo Switch.