Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2015, 17:45

autor: Pirlond

The Order: 1886 jest "przedziwnym źródłem nienawiści"? Tak twierdzą twórcy

Choć The Order: 1886 – nowa gra na wyłączność PlayStation 4 – ukaże się dopiero w najbliższy piątek, produkcja już teraz budzi kontrowersje. Opierając się na materiałach dostępnych w internecie, gracze narzekają przede wszystkim na zbytnią liniowość oraz krótką kampanię fabularną. Twórcy tytułu odpierają te zarzuty twierdząc, że ich projekt jest „przedziwnym źródłem nienawiści”.

Twórcy The Order: 1886 twierdzą, że ich gra stała się obiektem nienawiści - The Order: 1886 jest "przedziwnym źródłem nienawiści"? Tak twierdzą twórcy - wiadomość - 2015-02-18
Twórcy The Order: 1886 twierdzą, że ich gra stała się obiektem nienawiści

Mimo że premiera The Order: 1886 odbędzie się dopiero 20 lutego, kilka dni temu do internetu wyciekły filmiki prezentujące przejście całej gry od początku do końca. Wynika z nich, że ukończenie przygotowanej przez deweloperów ze studia Ready at Dawn kampanii nie powinno zająć graczom nie więcej niż 5 godzin. Spotkało się to z ogromną krytyką internautów, którzy ponadto zarzucają produkcji zbytnią liniowość. Jej reżyser, Dana Jan, w wywiadzie udzielonym serwisowi Develop odniósł się do wszystkich krytycznych uwag, zauważając, że liczba negatywnych komentarzy jest zaskakująco duża. Zwłaszcza, że dotyczą one gry, która jeszcze nie zadebiutowała i jest początkiem zupełnie nowej marki.

Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest przyjać postawę negatywną, a internet jest nowym miejscem działania dla hejterów. Kto tak naprawdę pisze w sieci coś pozytywnego? Jeśli idziesz do restauracji i spędzasz w niej miło czas, to czy będziesz przejmował się tym, by natychmiast podzielić się tym w internecie? Ale jeśli spotka cię coś nieprzyjemnego, od razu o tym napiszesz chcąc ostrzec innych, tak? W powiedzenie czegoś dobrego trzeba włożyć więcej wysiłku niż w krytykę i myślę, że ludziom podoba się, że mogą wskoczyć na swojego rodzaju pociąg nienawiści – tłumaczy Jan.

Jan zaznacza, że ludzie wydają się szukać jakiegokolwiek powodu, dla którego mogliby nienawidzić The Order: 1886. Jest jednak przekonany, że w ostatecznym rozrachunku całkiem duża liczba graczy będzie zadowolona, dodając, że nie może się doczekać, kiedy usłyszy coś od osób, które rzeczywiście zagrały w nową produkcję studia Ready at Dawn.

Z kolei dyrektor technologiczny gry, Garret Foster, który wspólnie z Janem udzielał wywiadu portalowi Develop, odniósł się bezpośrednio do wspomnianej wyżej kwestii związanej z długością produkcji. Według niego, przejście The Order: 1886 w około pięć godzin jest wynikiem nieco lepszym niż on sam osiągnął. A przecież Foster jest programistą, który zna swoje dzieło na wylot – można więc podejrzewać, że przeciętnemu graczowi ukończenie tytułu zajmie dużo więcej czasu (z wcześniejszych słów deweloperów wynika, że przy grze spędzimy do 10 godzin).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Order: 1886

The Order: 1886