Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2015, 18:05

autor: Ender

Spintires doczeka się w tym roku nowych łatek i dodatków

Wydawca popularnego symulatora ciężarówek Spintires przedstawiał fanom plany wsparcia produkcji na najbliższe miesiące. Gra ma doczekać się kolejnych poprawek i modyfikacji, a także długo zapowiadanych zestawów DLC. Firma rozpoczęła także wstępne prace nad drugą częścią serii.

Latem tego roku gra ma doczekać się pierwszych zestawów DLC - Spintires doczeka się w tym roku nowych łatek i dodatków - wiadomość - 2015-02-18
Latem tego roku gra ma doczekać się pierwszych zestawów DLC

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o konflikcie pomiędzy wydawcą gry Spintires, firmą Ovee, a jej głównym deweloperem i pomysłodawcą, który zarzucał partnerowi biznesowemu oszustwa finansowe oraz utrudnianie pracy nad kolejnymi zapowiadanymi poprawkami. Fani tytułu, który stał się bardzo popularny wśród amatorów wirtualnych samochodów ciężarowych, przyglądali się sytuacji z rosnącą frustracją, bowiem liczyli na to, że producenci wywiążą się ze wcześniejszych obietnic co do popremierowego wsparcia dla Spintires. Ovee opublikowało dziś oświadczenie, mające na celu wyjaśnienie wielu plotek i domysłów miłośników symulatora związanych z jego dalszymi losami.

Wydawca Spintires zapewnia, że konflikt z twórcą gry został już zażegnany i pomimo wcześniejszych zgrzytów współpraca układa się poprawnie. Oznacza to, że przynajmniej część z zapowiedzianych poprawek i nowinek ujrzy światło dzienne w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Firma potwierdziła, że adoptuje nowy dwustopniowy system kontrolowania jakości nowych łatek. W pierwszej kolejności zapoznają się z nimi wewnętrzni testerzy, a dopiero potem zostaną one przekazane społeczności graczy. Pierwszy duży patch pojawi się w kwietniu i wprowadzi wsparcie dla modów. W maju gracze będą mogli natomiast włączyć widok z wnętrza kabiny ciężarówki. Wiosną producenci przedstawią szczegółowe plany co do DLC. Dodatki maja być udostępniane sukcesywnie w drugiej połowie roku. Wraz z nimi pojawią się także następne darmowe poprawki.

Ovee zapewnia także, że zrestrukturyzowało firmę oraz przyjrzało się swojej obecności w mediach społecznościowych, w których w niewystarczający sposób komunikowało się z fanami. Działania te mają być odpowiedzią na ogromny i zaskakujący sukces gry. Firma zapowiedziała przy tym, że rozpoczyna już wstępne prace na Spintires 2, ale nie może na tym etapie zdradzić żadnych konkretnych szczegółów. Nad projektem pracować ma znacznie większy zespół deweloperski.

Pecetowa premiera Spintires miała miejsce w czerwcu ubiegłego roku. Produkcja pozwala wcielić się w kierowcę samochodu ciężarowego, który przez syberyjskie bezdroża i lasy przewozi różne ładunki. Jedną z największych atrakcji tytułu jest...błoto. Dzięki unikalnej technologii i silnikowi fizycznemu, gra symuluje bowiem świetnie grząski i rozmoczony grunt, w którym zakopują się samochody graczy. Sukcesem jest więc tu nie tylko szybkie dostarczenie ładunku, ale także bezpieczne dotarcie do wyznaczonego celu. Gra została ciepło przyjęta przez krytyków – w naszej recenzji otrzymała ona wysoką ocenę 8.5/10.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Spintires
  2. Recenzja gry Spintires - ciężarówek kąpiele błotne
  3. Oficjalna strona internetowa studia Oovee Games Studio