Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2015, 20:15

autor: Pirlond

Project CARS znowu się opóźni

Project CARS po raz kolejny się spóźni. Gra wyścigowa miała ukazać się w marcu, ale odpowiedzialni za nią deweloperzy ze studia Slightly Mad poinformowali o przełożeniu premiery – produkcja ma pojawić się teraz 2 kwietnia.

Project CARS – gra wyścigowa o wysokim poziomie realizmu – miało początkowo zostać wydane w listopadzie ubiegłego roku. Na nieco ponad miesiąc przed premierą firma Bandai Namco oraz studio Slightly Mad przesunęło jednak debiut na 20 marca tego roku. Teraz okazuje się, że po raz kolejny nie uda się dotrzymać obiecanego terminu – odpowiedzialni za projekt deweloperzy poinformowali, że tytuł ukaże się 2 kwietnia. Tego dnia produkcja pojawi się na trzech platformach sprzętowych – PC, Xboksie One i PlayStation 4. Docelowo ma trafić również na konsolę Wii U, ale w opublikowanej informacji prasowej nie wspomniano o edycji na urządzenie Nintendo. Tym razem poślizg nie jest więc duży, choć czekający na produkcję gracze będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Tak jak poprzednio, powodem opóźnienia jest chęć dopracowania gry. Ian Bell, szef pracującego nad Project CARS studia Slightly Mad wyjaśnił, że dodatkowe dni pozwolą jego ekipie na dodanie ostatnich szlifów, dzięki którym fani otrzymają dopracowaną produkcję oferującą jak najlepsze doświadczenia. Podkreślił jednocześnie, że opóźnienie premiery „nie było łatwą decyzją”.

Project CARS to nowa gra wyścigowa od studia Slightly Mad, które ma na swoim koncie między innymi dwie części Need for Speed Shift. Produkcja cechować ma się wysokim stopniem realizmu. Tytuł ma ukazać się na PC, Xboksie One, PlayStation 4 i Wii U.