Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 września 2021, 20:44

autor: Ender

Nadchodzi zwiastun The Matrix: Resurrections; Hideo Kojima dołączył się do promocji filmu

Niespodziewanie Hideo Kojima został promotorem nadchodzącego filmu The Matrix: Resurrections, dzieląc się informacjami na temat nowej strony internetowej obrazu, a także daty premiery jego zwiastuna, która wyznaczona została na czwartek. Niektórzy fani producenta już zaczynają wykuwać teorię o jego związku z produkcją filmu.

Hideo Kojima nie od dziś znany jest ze swojej miłości do kina. Po raz pierwszy jednak wziął udział w oficjalnej promocji jakiegoś filmu. Jako pierwszy na Twitterze opublikował link do nowej strony internetowej The Matrix: Resurrections, na którą załadowany został klip zapowiadający nadejście oficjalnego zwiastuna, zawierający jego krótkie urywki (wideo znajdziemy na wspomnianej witrynie, klikając w niebieską lub czerwoną tabletkę). Pełną wersję trailera mamy zobaczyć w ten czwartek, o godzinie 15.00 czasu polskiego.

Fani Kojimy już zaczęli spekulować, czy nie jest on w jakiś sposób mocniej związany z nowym Matriksem. Odpowiedź na ich wątpliwości jest w tym przypadku jednak najpewniej bardzo przyziemna. Ze względu na popularność wśród graczy Kojima w oczach speców od marketingu musiał wydać się idealnym influencerem promującym film. Na razie nie wiemy, czy to tylko jednorazowa przysługa z jego strony, czy też początek dłuższej współpracy z producentami.

The Matrix: Resurrections napisała i wyreżyserowała Lana Wachowski, która stworzyła poprzednie części w duecie z Lilly Wachowski. Przy pisaniu scenariusza czwartej odsłony cyklu współpracowała z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem. Z obsady poprzednich filmów na ekran powrócą Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Lambert Wilson i Daniel Bernhardt. Nowymi nabytkami są natomiast: Yahya Abdul-Mateen II, Andrew Caldwell, Priyanka Chopra, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Ellen Hoffman, Eréndira Ibarra, Toby Onwumere, Max Reimelt, Christina Ricci i Brian J. Smith.

Szczegóły fabuły nowego Matriksa nie są na razie znane, a fani mają wiele pytań, zważywszy na obecność w filmie postaci, które straciły życie w poprzednich odsłonach serii. Warto jako ciekawostkę dodać, że do tej pory kanoniczną kontynuacją fabuły matriksowej trylogii było zapomniane już MMORPG The Matrix Online, którego serwery zamknięto oficjalnie w 2009 roku. Historia w grze powstała w oparciu o pomysły Wachowskich i wprowadziła do uniwersum zupełnie nowe frakcje oraz inne koncepty. Niewykluczone, że niektóre z nich zostaną wykorzystane i/lub rozwinięte w nadchodzącym obrazie.

W czerwcu poznaliśmy pierwsze, nieoficjalne opinie na temat The Matrix: Resurrections. Według nich mamy mieć do czynienia z bardzo dziwnym, acz wciągającym, a także zaskakująco zabawnym i ambitnym filmem. Informacje te mogą uspokoić wielu miłośników serii, którzy mają wszelkie podstawy, by obawiać się, że nowy Matrix będzie bazował w dużej mierze na nostalgii widzów oraz odcinał kupony od popularności ponad dwudziestoletniego oryginału. Zwiastun obrazu został pokazany za zamkniętymi drzwiami pod koniec ubiegłego miesiąca, a do sieci trafił wówczas jego krótki opis. Niewykluczone, że w czwartek zobaczymy jednak nieco inną wersję trailera.

Światowa kinowa premiera The Matrix: Resurrections została zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku.

  1. Oficjalna strona The Matrix: Resurrections