Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 sierpnia 2021, 14:00

autor: Edyta Jastrzębska

Poznaliśmy tytuł Matrixa 4 i relacje ze zwiastuna

Warner Bros. podczas CinemaConu nie tylko pokazało zwiastun Matrixa 4, ale również ujawniło oficjalny tytuł filmu.

Tegoroczny CinemaCon odkrył przed nami wiele informacji na temat nadchodzących produkcji i na tej liście znalazł się również Matrix 4. Podczas prezentacji podano, że oficjalny tytuł produkcji to The Matrix: Resurrections, a widzowie, którzy uczestniczyli w CinemaConie, mieli okazję jako jedyni zobaczyć pierwszy zwiastun filmu. Przez to na próżno szukać go w sieci i fani cyklu muszą zadowolić się wyłącznie opisem.

Zwiastun rozpoczyna się od rozmowy zagubionego Neo z granym przez Neila Patricka Harrisa psychologiem. Zwierza mu się z tego, że ma sny, które wcale nie są snami i w tym momencie pojawiają się przebitki z trylogii. Później w kawiarni spotyka Trinity. Zdaje się, że oboje nie pamiętają ani siebie, ani wydarzeń z poprzednich filmów. Trinity podczas spotkania pyta Neo, czy wcześniej gdzieś się spotkali. W kolejnych fragmentach zostało pokazane, jak Neo łyka niebieskie pigułki zapisane mu przez psychologa, a później spotyka tajemniczego mężczyznę, który przypomina młodego Morfeusza. Daje on Neo czerwoną pigułkę, po czym w zwiastunie pojawiają się różne ujęcia walk i ujawniona zostaje nowa moc Neo – kontrolowanie rakiet za pomocą telekinezy.

The Matrix: Resurrections napisała i wyreżyserowała Lana Wachowski, która stworzyła poprzednie części w duecie z Lilly Wachowski. Przy pisaniu scenariusza czwartej części cyklu współpracowała z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem. Z obsady poprzednich filmów na ekran powrócą Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Lambert Wilson i Daniel Bernhardt. Nowymi nabytkami są natomiast: Yahya Abdul-Mateen II, Andrew Caldwell, Priyanka Chopra, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Ellen Hoffman, Eréndira Ibarra, Toby Onwumere, Max Reimelt, Christina Ricci i Brian J. Smith.

Premiera filmu zaplanowana jest na grudzień 2021 roku.

  1. Matrix 4 z pierwszą opinią. Czeka nas ambitne widowisko, które podzieli widownię
  2. Matrix 4 to Matrix Resurrections - przeciek z wiarygodnego źródła