Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2017, 18:13

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Nintendo zapowiada przepustkę sezonową dla gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, a więc wyczekiwana od dawna kolejna odsłona serii The Legend of Zelda, zadebiutuje na konsolach Wii U i Nintendo Switch w marcu tego roku. Deweloperzy zapowiedzieli właśnie, że po raz pierwszy w historii marki gra otrzyma przepustkę sezonową, zawierającą dodatkowe lokacje oraz nową przygodę fabularną.

W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild zadebiutuje w sklepach 3 marca tego roku i pojawi się równocześnie na konsoli Wii U oraz Nintendo Switch. Długo oczekiwana produkcja jest pierwszym, zupełnie nowym reprezentantem cyklu, który stworzony został z myślą o domowym systemie Nintendo od czasu premiery The Legend of Zelda: Skyward Sword na Wii w 2011 roku. Nic dziwnego, że oczekiwania fanów są wyjątkowo wysokie. Ich apetyty wyostrzają dodatkowo publikowane od roku fragmenty rozgrywki oraz liczne doniesienia medialne. Nastrój oczekiwania może jednak nieco zepsuć dzisiejsza zapowiedź deweloperów, którzy po raz pierwszy w historii serii The Legend of Zelda przedstawili przepustkę sezonową dla gry.

Przepustka sezonowa dla The Legend of Zelda: Breath of the Wild będzie dostępna od dnia premiery gry i sprzedawana w cenie 20 euro (ok. 88 zł). W jej skład wejdą dwa duże zestawy DLC, które wydane zostaną latem i zimą tego roku, a także bonusowa zawartość, dostępna pod postacią skrzynek z dodatkowym wyposażeniem i opcjonalnym kostiumem dla Linka. Co ważne, żadnego z dodatków nie kupimy osobno, ściągnąć będą mogli je jedynie posiadacze season passa.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – przepustka sezonowa:

  1. Bonusowe DLC – dodatek dostępny w dniu premiery gry. W jego skład wchodzą trzy skrzynie z wyposażeniem, zawierające między innymi koszulę z logiem Nintendo Switch.
  2. DLC #1 – rozszerzenie zaoferuje wyzwanie pod postacią nowej lokacji o nazwie Cave of Trials. Odblokuje ono również wysoki poziom trudności (hard mode), a także nową i bliżej niesprecyzowaną funkcjonalność mapy świata. Planowana data premiery: lato 2017 roku
  3. DLC #2 – rozszerzenie zawierać będzie nowe podziemie, które połączone jest z oryginalną przygodą fabularną. Planowana data premiery: koniec 2017 roku

Warto przypomnieć, ze to nie pierwszy raz gdy jedna ze sztandarowych produkcji Nintendo posiada przepustkę sezonową. Podobne wsparcie otrzymały Mario Kart 8 oraz Hyrule Warriors. Obie gry były chwalone przez fanów za wysokiej jakości dodatkową zawartość. W porównaniu do tego co oferowała była ona dostępna w stosunkowo przystępnej cenie, co wyróżniało ją na tle konkurencji ze strony innych dużych deweloperów. Miejmy nadzieję, że i tym razem japoński koncern nie zawiedzie i zaoferuje interesujące oraz duże DLC.

  1. Oficjalna strona gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild