Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2017, 18:05

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Guns, Gore & Cannoli 2 - druga część strzelanki w stylu Metal Sluga ukaże się w tym roku

Studio Crazy Monkey zapowiedziało grę Guns, Gore & Cannoli 2 - kontynuację wydanej w 2015 roku strzelanki w stylu serii Metal Slug. Produkcja ukaże się w tym roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-tach.

Wydana w 2015 roku dwuwymiarowa strzelanka Guns, Gore & Cannoli doczeka się kontynuacji. Akcja Guns, Gore & Cannoli 2 rozgrywać będzie się piętnaście lat po wydarzeniach ukazanych w jedynce. Po masakrze w mieście Thugtown Vinnie Cannoli tym razem trafi do Europy, pogrążonej jeszcze w II wojnie światowej. Na miejscu będzie musiał uporać się z pewnymi sprawami z przeszłości, choć nie wiemy, o co dokładnie chodzi. Ekipa Crazy Monkey Studios szykuje więcej tego samego doprawionego kilkoma nowościami. Gangster nauczy się np. wykonywać podwójne skoki, będzie kopać, turlać się czy też używać dwóch broni naraz.

Guns, Gore & Cannoli 2 w skrócie:
  • dwuwymiarowa strzelanka w stylu Metal Slug;
  • ukaże się w tym roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach;
  • akcja produkcji rozgrywać ma się 15 lat po wydarzeniach z jedynki.

Zabawa przypominać ma oczywiście słynny cykl Metal Slug. Gracze poślą do grobów rozmaitych przeciwników – od żołnierzy, przez zombie, aż po innych gangsterów. Oprócz kilku zróżnicowanych narzędzi mordu (karabiny, strzelby itd.), podczas rozgrywki wykorzystamy też elementy otoczenia, strącając wrogom na głowę skrzynie czy też wykorzystując stacjonarne działka. Deweloperzy nie zapomnieli o co-opie, więc zniszczenie będziemy siać nie tylko samemu, ale i we współpracy z kolegą.

Guns, Gore & Cannoli 2 ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach. Dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany, ale deweloperzy mówią, że projekt pojawi się w cyfrowej dystrybucji „wkrótce”.

Przypominamy jeszcze, że pierwszą część możecie obecnie kupić na PC-tach (9,99 euro – około 43 zł), Xboksie One (34,99 zł) oraz w promocji na PlayStation 4 za 16,50 zł.

Guns, Gore & Cannoli 2 - druga część strzelanki w stylu Metal Sluga ukaże się w tym roku - ilustracja #1