Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2013, 19:05

autor: Adrian Werner

The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter – gigantyczne jRPG zmierza na PC i PSP

Firma XSEED ogłosiła zamiar wydanie na konsolę PlayStation Portable i pecety gry The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter, czyli jednego z najobszerniejszych japońskich RPG-ów w historii. Co więcej, na PC zawita wkrótce również poprzednia odsłona cyklu.

W anglojęzyczne The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter zagramy w przyszłym roku. - The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter – gigantyczne jRPG zmierza na PC i PSP - wiadomość - 2013-09-07
W anglojęzyczne The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter zagramy w przyszłym roku.

Firma XSEED sprawiła właśnie fanom japońskich RPG-ów miłą niespodziankę, ogłaszając zamiar wydania anglojęzycznej wersji The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter, czyli bezpośredniej kontynuacji kultowej produkcji, która trafiła na rynek amerykański w 2011 roku. Co więcej, gra ukaże się nie tylko na PlayStation Portable i PlayStation Vita, ale również na PC. Premiera zaplanowana została na 2014 r. Natomiast przed końcem tego roku na Steam trafi pecetowa edycja pierwszego The Legend of Heroes: Trails in the Sky.

  1. XSEED – strona oficjalna
  2. Carpe Fulgur – strona oficjalna

Pomimo bardzo ciepłego przyjęcia poprzedniej odsłony cyklu przez długi czas wydawało się, że nie ma już szans na anglojęzyczną wersję The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter. Głównym powodem tego jest przytłaczająca długość scenariusza, który ponad czterokrotnie przekracza ten z Final Fantasy XII. Ostatecznie zadania przetłumaczenia tego masywnego projektu podjęło się studio Carpe Fulgur, czyli zespół odpowiedzialny za anglojęzyczną wersję Recettear: An Item Shop's Tale. Co ciekawe, deweloper pracuje nad tym tytułem już od dwóch lat.

The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter zadebiutowało na PC w Japonii w 2006 roku, po czym została przeniesiona na konsolę przenośną PlayStation Portable. Pod względem fabularnym gra stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń z pierwszego The Legend of Heroes: Trails in the Sky i zaczyna się chwilę po zaskakującym finale tej gry. Warto dodać, że twórcy umożliwili wczytanie zapisanego stanu gry z pierwowzoru.

Podobnie jak w pierwszej części walka rozgrywana jest w systemie turowym. Podczas starć mapy pokryte są siatką taktyczną i kluczową rolę odgrywa odpowiednie ustawianie członków drużyny. Seria zdobyła w Japonii sporą popularność głównie za sprawą warstwy fabularnej. Kraina Liberl, gdzie toczy się akcja, została bardzo starannie opracowana, a podczas kampanii poznajemy dosłownie setki postaci, z których każda posiada własną osobowość, historię i motywacje.