Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2022, 18:59

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Remake The Last of Us wreszcie na oficjalnym gameplayu

Naughty Dog w końcu zaprezentowało pierwszy, kilkuminutowy zapis rozgrywki z The Last of Us: Part I. Nie jest on co prawda tak długi jak gameplaye z nieoficjalnych źródeł, ale lepiej późno niż wcale.

Uwaga, materiał zawiera potencjalne spoilery z gry The Last of Us.

Premiera gry The Last of Us: Part I na PS5 jest tuż za rogiem – ma nastąpić już pojutrze, 2 września. Twórcy ze studia Naughty Dog przypominają nam o tym poprzez siedmiominutowy film z zapisem rozgrywki. Do tej pory musieliśmy się zadowalać nieoficjalnymi materiałami; sami deweloperzy prezentowali raczej krótkie, edytowane fragmenty gameplayu. Czy ten nowy film przekona Was do wydania ponad 300 złotych na remake?

Na filmiku Joel, Ellie oraz Bill przedzierają się przez miasteczko zamieszkiwane przez tego ostatniego. Gameplay przedstawia głównie walkę z przeciwnikami, ale też parę przerywników filmowych. Na koniec na sali gimnastycznej rozgrywa się pojedynek z groźnym purchlakiem, a wszystko to z pięknymi efektami graficznymi (gra świateł robi swoje).

The Last of Us: Part I jest tworzone głównie pod możliwości PS5, ale ostatecznie ma też wyjść na PC-ty. Nie wiemy jednak, ile przyjdzie nam czekać na ten port.

  1. The Last of Us - poradnik do gry
  2. The Last of Us: Part I - oficjalna strona