Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2013, 14:55

autor: Hed

The Last of Us i tryb multiplayer – pierwsze wideo i szczegóły

W trybie multiplayer z The Last of Us będziemy walczyć o rozwój jednego z klanów ludzi, którzy przetrwali epidemię tajemniczego grzyba. Mamy szczegóły tego dodatku do kampanii solowej oraz pierwszy materiał wideo z rozgrywki.

W The Last of Us walka o przetrwanie będzie toczyć się także w trybie multiplayer. - The Last of Us i tryb multiplayer – pierwsze wideo i szczegóły - wiadomość - 2013-06-04
W The Last of Us walka o przetrwanie będzie toczyć się także w trybie multiplayer.
Multiplayer w The Last of Us:
  • Dwie frakcje do wyboru, które walczą ze sobą o przetrwanie
  • Jeden mecz to jeden dzień, cała rozgrywka trwa 12 tygodni
  • Dwa tryby rozgrywki: polowanie na zasoby i walka o życie
  • W multiplayerze pojawi się system tworzenia i modyfikowania przedmiotów

Wczoraj pisaliśmy o trybie multiplayer z The Last of Us, który będzie dodatkiem do kampanii solowej w nowej grze studia Naughty Dog. Dzisiaj możemy już podać konkretne informacje na temat tej formy zabawy i pokazać pierwsze fragmenty rozgrywki. Deweloper postawił na drużynowe mecze, aby oddać klimat panujący w uniwersum The Last of Us. Podczas walk w sieci wcielimy się w reprezentanta jednej z dwóch frakcji i będziemy walczyć o życie.

Factions – walka o przetrwanie

Multiplayer w The Last of Us nazywa się Factions, co można przetłumaczyć jako „frakcje”, i będzie składał się z dwóch trybów zabawy, opowiadających o starciu grup ludzi. Factions jest o tyle ciekawym pomysłem, że będzie reprezentował walkę o przetrwanie. Każdy z meczów ma bowiem odpowiadać jednemu dniowi w świecie gry, a cały cykl rozgrywki zajmie 12 tygodni. Podczas gry nie będzie więc chodziło tylko o zabicie wrogów, ale też upewnienie się, że nasz klan przetrwa.

Motyw walki o przetrwanie będzie związany z tym, że w każdej z frakcji pojawią się także postacie niezależne. Zadaniem graczy będzie zdobycie odpowiedniej liczby zasobów w toku meczów, aby przeżyć jak najdłużej i rozwinąć własny klan. Zasoby mają reprezentować poziomy doświadczenia i otwierać drogę do nowych elementów (rodzajów broni, umiejętności, itd.). Dodatkowo rozwinięta grupa przełoży się na możliwość korzystania z jednorazowych bonusów, dających chwilową przewagę.

Naughty Dog podzieliło ten ciekawy pomysł na dwa tryby rozgrywki, rozgrywające się w sumie na siedmiu mapach. Pierwsza forma zabawy to „polowanie na zasoby” (Supply Raid), podczas którego będziemy szukać cennych przedmiotów. W tym trybie każda z drużyn otrzyma pewną liczbę żyć. Drugi rodzaj meczów nazywa się Survivors i będzie nieco trudniejszy: po śmierci gracz nie wróci na mapę do końca danej rundy. W obu trybach spotka się maksymalnie osiem osób.

W to wszystko wpisane zostaną zombie, czy raczej ludzie zarażeni tajemniczym grzybem, którzy nie raz przeszkodzą graczom. Motywacją do zabawy będą także misje, przedstawiające szereg celów i wyzwań. Najwidoczniej jedna z nich pozwoli wyleczyć ocalałych lub powiększyć liczebność grupy.

Postacie, sprzęt i umiejętności

Każdy z graczy wcieli się w reprezentanta jednej z nich i będzie mógł dostosować strój, emblemat oraz sprzęt. Podstawowo będą dostępne cztery zestawy wyposażenia: dla postaci specjalizujących się w bezpośrednim natarciu (assault), działaniu z ukrycia (stealth), strzelaniu z odległości (sniper) lub oferujących wsparcie (support). Bohaterom dobierzemy sprzęt i właściwości, umieszczając je w czterech slotach.

The Last of Us i tryb multiplayer – pierwsze wideo i szczegóły - ilustracja #2

Do wyboru otrzymamy broń podręczną, główną oraz dwa miejsca na umiejętności. Jedna ze zdolności pozwoli na przykład pozostać niewykrytym w momencie, kiedy przeciwna drużyna „nasłuchuje” wrogów. Tryb „nasłuchiwania” pozwoli bowiem wskazać innych uczestników zabawy przez ściany, o ile są oni w ruchu. Umiejętność zostanie ograniczona, aby nie dało się stosować jej nieustannie. W trybie multiplayer pojawi się też system tworzenia przedmiotów. Nie zabraknie motywu ulepszania poszczególnych karabinów czy pistoletów oraz kupowania dodatkowej amunicji.

The Last of Us to nowa gra studia Naughty Dog, znanego między innymi z serii Uncharted. Tym razem producent zabierze graczy w podróż do mrocznej przyszłości, w której ludzkość została zdziesiątkowana przez tajemniczy grzyb. W tej trudnej rzeczywistości o przetrwanie będzie walczyć niecodzienna para bohaterów: mężczyzna po przejściach Joel i młoda dziewczyna Ellie. The Last of Us wyjdzie 14 czerwca na PlayStation 3.

  1. Graliśmy w The Last of Us - twórcy serii Uncharted w życiowej formie!
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Last of Us

The Last of Us