Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2017, 13:31

The Iron Oath - nadchodzi taktyczne RPG o zarządzaniu gildią

Niezależne studio Curious Panda pracuje nad obiecującym taktycznym RPG zatytułowanym The Iron Oath, w którym obejmiemy dowództwo nad gildią próbującą wywalczyć sobie pozycję w ponurej krainie fantasy.

THE IRON OATH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Curious Panda
  2. Wydawca: Curious Panda
  3. Gatunek: taktyczne RPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: maj 2019 r.

Rok temu, po prawie dekadzie spędzonej w firmie Electronic Arts, deweloper Chris Wingard opuścił szeregi tego wydawcy i założył z przyjaciółmi małe niezależne studio nazwane Curious Panda. Zespół ten pracuje obecnie nad taktycznym RPG The Iron Oath, które zmierza na pecety i ma ukazać się w maju 2019 roku. Kilka dni temu autorzy uruchomili zbiórkę na Kickstarterze. Obecnie udało im się już zgromadzić połowę z kwoty minimalnej, ustalonej na poziomie 45 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało 26 dni.

Gra osadzona będzie w ponurym uniwersum fantasy, które co kilka dekad nawiedza prastary smok, niosąc ze sobą tajemnicza zarazę, przeobrażającą ludzi w bezmyślne bestie. Kampania rozpocznie się, gdy wszystko będzie wskazywało na to, że lada chwila ta tragedia wydarzy się ponownie. Gracze obejmą dowództwo nad gildią, której członkowie za odpowiednią zapłatą podejmują się różnorodnych niebezpiecznych misji.

Podczas zabawy gracze będą eksplorowali sporych rozmiarów świat, podzielony na dziewięć regionów i zawierający ponad pięćdziesiąt miast oraz wiosek. Podczas podróży czekają nas liczne wyzwania i przygody, a podejmowane przez nas decyzje wpłyną na losy całej krainy, wywołując np. wojny lub zmieniając równowagę sił pomiędzy nacjami. Nie zabraknie również losowo generowanych podziemi.

W trakcie rozgrywki najwięcej czasu spędzimy, tocząc turowe bitwy na mapach pokrytych siatką heksów. Konieczne ma być odpowiednie dobieranie formacji, wykorzystywanie elementów otoczenia oraz oszczędne gospodarowanie zasobami drużyny. Do tego dojdzie zarządzanie gildią. Bohaterowie będą walczyli dla nas za pieniądze, a nie jedynie z poczucia lojalności. Ponadto każdy z nich posiadać ma własną osobowość i nie zgodzi się na wszystkie zlecenia. Do tego wypełniane przez nas misje wpłyną na reputację naszej organizacji i tym samym ukształtują późniejsze oferty oraz stosunek postaci niezależnych do gildii.

  1. Oficjalna strona gry
  2. The Iron Oath - strona Kickstartera