Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Iron Oath (PC)
OkładkaThe Iron Oath (PC)

The Iron Oath PC

Taktyczna gra RPG osadzona w ponurym uniwersum fantasy. Gracz staje na czele gildii werbującej bohaterów i wynajmującej ich usługi za odpowiednią zapłatą.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | 2D | elementy strategiczne | indie

The Iron Oath Premiera PC

wczesny dostęp

19kwietnia2022

czerwiec2023

Steam

czerwiec2023

producent: Curious Panda Games wydawca: Humble Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Iron Oath

Darkest Dungeon

The Last Spell

Darkest Dungeon II

The Iron Oath to wydane na platformę PC taktyczne RPG z turowym systemem walki. Jest to debiutancka produkcja niezależnego studia Curious Panda Games założonego przez Chrisa Wingarda, który wcześniej spędził prawie dekadę w firmie Electronic Arts.

Fabuła

Gra osadzona jest w ponurym uniwersum fantasy, które co kilka dekad nawiedza prastary smok, niosąc ze sobą tajemnicza zarazę przeobrażającą ludzi w bezmyślne bestie. Kampania rozpoczyna się, gdy wszystko wskazuje na to, że lada chwila ta tragedia wydarzy się ponownie. Gracze obejmują dowództwo nad gildią, której członkowie za odpowiednią zapłatą podejmują się różnorodnych niebezpiecznych misji.

Mechanika

Wydane na platformę PC The Iron Oath to taktyczna gra RPG. W trakcie zabawy gracze eksplorują sporych rozmiarów świat, podzielony na dziewięć regionów i zawierający ponad pięćdziesiąt miast oraz wiosek. Podczas podróży napotykają liczne wyzwania i przygody, a podejmowane przez nich decyzje wpływają na losy całej krainy, wywołując np. wojny lub zmieniając równowagę sił pomiędzy nacjami. Nie zabrakło również losowo generowanych podziemi.

W trakcie rozgrywki najwięcej czasu spędzamy, tocząc turowe bitwy na mapach pokrytych siatką heksów. Aby odnosić zwycięstwa konieczne jest odpowiednie dobieranie formacji, wykorzystywanie elementów otoczenia oraz oszczędne gospodarowanie zasobami drużyny.

Innym kluczowym elementem rozgrywki jest zarządzanie gildią. Bohaterowie walczą dla nas za pieniądze, a nie jedynie z poczucia lojalności, co wymusza sprawne gospodarowanie funduszami. Ponadto każdy z nich ma własną osobowość i nie zgodzi się na wszystkie zlecenia. Postacie mogą zginąć podczas przygód lub nawet umrzeć ze starości, więc regularnie musimy werbować nowych pracowników. Do tego wypełniane przez nas misje wpływają na reputację naszej organizacji i tym samym kształtują późniejsze oferty oraz nastawienie postaci niezależnych.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną wykonaną w pełnym dużych pikseli stylu retro. Zabawie towarzyszy wpadająca w ucho muzyka, którą skomponował Alex Roe.

Ostatnia modyfikacja 18 marca 2022

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

The Iron Oath cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe The Iron Oath: 12+

The Iron Oath Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-650 3.2 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.2 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7