Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2014, 14:19

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy - sukces Kickstartera komiksowej przygodówki

Sukcesem zakończył się Kickstarter projektu The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy, czyli dwuwymiarowej przygodówki będącej adaptacją udanej serii komiksowej.

The Interactive Adventures of Dog Mendonca & Pizzaboy w skrócie:
  • Twórcy: Okam Studio
  • Gatunek: przygodówka
  • Platforma docelowa: PC
  • Planowana data premiery: maj 2015 r.

Wiele się w ostatnich miesiącach mówiło o spadku znaczenia serwisu Kickstarter, ale nie przeszkadza to kolejnym deweloperom w zdobywaniu na tej stronie środków potrzebnych na dokończenie swoich projektów. Najnowszym tego przykładem jest zespół Okam Studio, który zakończył sukcesem zbiórkę na przygodówkę The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy. W ciągu trwającej miesiąc akcji autorom udało się minimalnie przekroczyć próg minimalny, ustalony na poziomie 30 tysięcy dolarów. Ostatnie dni były dla twórców nerwowe, gdyż potrzebne środki zgromadzono na kilkanaście godzin przed zakończeniem kickstartera. Produkcja na chwilę obecną powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a premiera zaplanowana została na maj przyszłego roku.

Gra oparta jest na motywach komiksu The Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy wydawanego na rynkach anglojęzycznych przez firmę Dark Horse. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której obok ludzkości żyją istoty nadnaturalne. Druga z tych grup pozostaje w ukryciu dzięki stosowaniu specjalnego kodeksu postępowania. Oczywiście, co pewien czas ktoś łamie jego zasady i wtedy do akcji wkraczają wyspecjalizowani w tego typu sprawach śledczy.

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy - sukces Kickstartera komiksowej przygodówki - ilustracja #1

Kampania toczyć się będzie w Lizbonie. To największe miasto Portugalii w grze stylizowane będzie na współczesną wersję Casablanki, czyli neutralnego miejsca, gdzie grę ze sobą prowadzą największe potęgi kontynentu. Głównymi bohaterami opowieści będą Joao Vincente Mendonca oraz Euriko. Pierwszy z nich jest mężczyzną w średnim wieku, który nie wygląda groźnie, ale w rzeczywistości jest wilkołakiem w pełni kontrolującym swoją klątwę i śledczym mającym dekady doświadczenia w walce z siłami nadprzyrodzonymi. Z kolei Eurico to dostawca pizzy niedysponujący żadnymi specjalnymi talentami, który od niedawna uczy się zawodu śledczego pod okiem Mendonci. Scenariusz składać się będzie z szeregu pozornie nie związanych ze sobą spraw, które w rzeczywistości okażą się częścią większego spisku.

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy będzie tradycyjną przygodówką z interfejsem point-n-click. Podczas zabawy zajmiemy się więc eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek. Rozgrywkę wzbogacą okazjonalne sekwencje zręcznościowe.

Bardzo obiecująco zapowiada się oprawa graficzna. Wypuszczone do tej pory materiały graficzne robią spore wrażenie, pokazując pełne detali dwuwymiarowe tła i atrakcyjnie zaprojektowane postacie. Do tego autorzy zamierzają odtworzyć stylistykę pierwowzoru, więc na ekranie często pojawiać się będą efektowne panele komiksowe ukazujące zbliżenia na najważniejsze elementy sceny.

  1. The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizzaboy – strona Kickstartera