Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2014, 18:03

Pierwszy zwiastun Mordheim: City of the Damned

Firma Focus Home Interactive i studio Rogue Factor udostępniły pierwszy zwiastun z Mordheim: City of the Damned czyli taktycznej turówki osadzonej w świecie Warhammera. Zapowiedziano także rychłą premierę wczesnej wersji w ramach Steam Early Access.

Mordheim: City of the Damned w skrócie:
  • Twórcy: Rogue Factor
  • Gatunek: turowa strategia
  • Platforma docelowa: PC
  • Planowana data premiery: 2015 r.

Firma Focus Home Interactive opublikowała krótki zwiastun gry Mordheim: City of the Damned, czyli taktycznej turówki z elementami RPG osadzonej w uniwersum fantasy Warhammera. To pierwsza okazja, aby zobaczyć jak ten projekt prezentuje się w akcji. Przy okazji zapowiedziano, że wczesna wersja produkcji zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu na Steam Early Access. Niestety, nie podano konkretnej daty.

Przypomnijmy, że w Mordheim: City of the Damned gracze obejmą dowództwo nad jedną z kilku band wojennych walczących na ulicach tytułowego miasta. Do wyboru będą m.in. Siostry Sigmara, Opętani, Skaveni i Najemnicy z Imperium. Podczas zabaw gracze otrzymają okazję dobierania ekwipunku postaciom, werbowania nowych wojowników oraz rozwijania ich umiejętności. Produkcja stanowi adaptację stołowej gry bitewnej z 1999 roku i autorzy zamierzają odtworzyć dostępne w oryginalne frakcje oraz większość zasad, choć oczywiście wprowadzone zostaną też pewne zmiany, aby całość lepie pasowała do pecetowej specyfiki.

Mordheim: City of the Damned powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Na razie nie wiemy dokładnie kiedy to nastąpi, gdyż termin debiutu rynkowego w dużym stopniu będzie zależał od przebiegu testów w ramach Steam Early Access.

  1. Mordheim: City of the Damned – oficjalna strona gry