Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSANDPC
Okładka The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy (iOS)
OkładkaThe Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy (iOS)

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy

Klasyczna przygodówka point-and-click, stworzona przez niezależny zespół Okam Studio. Gra została oparta na motywach komiksu The Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy, jednak opowiada zupełnie nową historię.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | detektywistyczne | 2D | crowdfunding

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy Premiera

22wrz2015

PC

28kwi2016

iOS

16lip2016

AND

Gry podobne do The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy

Day of the Tentacle: Remastered

Syberia

Broken Sword 5: The Serpent's Curse

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy to tradycyjna przygodówka z interfejsem point-n-click i kreskówkową grafiką. Produkcję opracowało studio Okam, natomiast za konwersję na urządzenia mobilne są odpowiedzialne firmy Fishlabs i Deep Silver.

Fabuła

Gra oparta jest na motywach komiksu The Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy, wydawanego na rynkach anglojęzycznych przez firmę Dark Horse. Nie stanowi jednak adaptacji wcześniejszych obrazkowych historii, lecz oferuje zupełnie nowe przygody. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której obok ludzi żyją istoty nadnaturalne. Druga z tych grup pozostaje w ukryciu dzięki przestrzeganiu specjalnego kodeksu postępowania. Co pewien czas ktoś jednak łamie jego zasady i wtedy do akcji wkraczają wyspecjalizowani w tego typu sprawach śledczy.

Opowieść rozgrywa się w Lizbonie. Stolica Portugalii wystylizowana została na współczesną wersję Casablanki, czyli neutralnego miejsca, gdzie grę ze sobą prowadzą największe potęgi kontynentu. Głównymi bohaterami opowieści są João Vincente Mendonça oraz Euriko. Pierwszy z nich to mężczyzna w średnim wieku, który nie wygląda groźnie, ale w rzeczywistości jest wilkołakiem w pełni kontrolującym swoją klątwę i zarazem śledczym z dekadami doświadczenia w walce z siłami nadprzyrodzonymi. Z kolei Eurico to dostawca pizzy; nie ma on żadnych specjalnych talentów i od niedawna uczy się zawodu detektywa pod okiem Mendonçy. Scenariusz składa się z szeregu pozornie niezwiązanych ze sobą spraw, które w rzeczywistości szybko okazują się częścią większego spisku.

Mechanika

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy jest tradycyjną przygodówką z interfejsem point-n-click. Podczas zabawy zajmujemy się więc eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek. Rozgrywkę wzbogacają okazjonalne sekwencje zręcznościowe.

Kwestie techniczne

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się oprawa graficzna, oferująca pełne detali, dwuwymiarowe tła i interesująco zaprojektowane postacie. Do tego autorzy odtworzyli stylistykę pierwowzoru, więc na ekranie często pojawiają się efektowne panele komiksowe, ukazujące zbliżenia na najważniejsze elementy sceny.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy: 12+

The Interactive Adventures of Dog Mendonça & Pizza Boy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium IV 1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows XP
PC
AND
iOS