Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2017, 18:37

autor: Vergil

The Frozen North - olbrzymia aktualizacja do Conan Exiles na ostatniej prostej

Zgodnie z czerwcowymi zapowiedziami, za kilkanaście dni Conan Exiles doczeka się olbrzymiej i darmowej aktualizacji zatytułowanej The Frozen North. Oprócz nowego mroźnego regionu czekającego na odwiedzenie, twórcy postarali się o wprowadzenie szeregu poprawek do mechaniki rozgrywki i masy nowych elementów.

Najnowsza aktualizacja do cieszącego się olbrzymią popularnością Conan Exiles jest już na ostatniej prostej – ma bowiem trafić w ręce graczy 16 sierpnia, a zatem w dniu, w którym omawiana produkcja zadebiutuje na Xboksie One w ramach wczesnego dostępu. Update, który zapowiedziano w czerwcu, wprowadzi całą masę nowych elementów, na czele z pachnącym świeżością obszarem czekającym na odwiedzenie, który uczyni świat gry o siedemdziesiąt procent większym; mowa o rozległych, skutych lodem terenach ulokowanych na północy.

Z uwagi na fakt, że panują tam całkowicie odmienne warunki atmosferyczne, niż ma to miejsce w pozostałej części kontynentu, prowadzeni przez graczy bohaterowie będą musieli odpowiednio się ubrać – w przeciwnym wypadku najzwyczajniej w świecie czeka ich śmierć z wychłodzenia. Ponadto gracze mogą liczyć na możliwość zastawiania pułapek na ryby, gotowania czy wreszcie warzenia piwa – zawarty w nim alkohol pozwoli na rozgrzanie się w momencie, w którym heros znajdzie się pośrodku przysypanego białym puchem… niczego. Należy wspomnieć także o sposobności przystąpienia do nowego kultu religijnego, co pozwoli na przyzwanie awatara Ymira, czyli Władcy Burz i Wojny. Listę nowości zamykają nowi adwersarze (mamuty!) i świeżutkie elementy ekwipunku.

Na tym jednak nie kończą się wprowadzone przez twórców usprawnienia. Joel Bylos, czyli dyrektor kreatywny projektu, zwraca uwagę na fakt, że ekipa FunCom pochyliła się nad szeregiem aspektów rozgrywki, na czele z walką oraz sztuczną inteligencją przeciwników. Wszystko to ma w założeniach sprawić, że Conan Exiles stanie się grą lepszą niż kiedykolwiek wcześniej.

Takie momenty udowadniają, że nawet w mroźnych rejonach czasami może zrobić się gorąco… - The Frozen North - olbrzymia aktualizacja do Conan Exiles na ostatniej prostej - wiadomość - 2017-08-04
Takie momenty udowadniają, że nawet w mroźnych rejonach czasami może zrobić się gorąco…

Jak wspomniano wyżej, Conan Exiles święci triumfy popularności na komputerach osobistych, a 16 sierpnia tytuł trafi również w ręce xboksowych graczy. Jego pełnoprawna premiera, również na konsoli PlayStation 4, ma nastąpić na początku przyszłego roku. Wiele wskazuje na to, że kiedy opisywany tytuł trafi do sprzedaży, gracze otrzymają dokładnie taką pozycję, na jaką czekali – ku uciesze pracowników FunComu, czyli studia, które przed zaprezentowaniem światu swojego najnowszego dzieła stało na krawędzi bankructwa.