Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2018, 13:12

autor: Movis

The Forest z datą premiery na PlayStation 4

Studio Endnight Games podzieliło się z fanami datą premiery gry The Forest w wersji na konsolę PlayStation 4. Gracze ze sprzętem Sony będą mogli wybrać się na zwiedzanie wypełnionego kanibalami lasu za około dwa miesiące.

The Forest w skrócie:
  1. Producent: Endnight Games;
  2. Wydawca: Endnight Games;
  3. Gatunek: survival/horror;
  4. Platformy: PC, PS4;
  5. Premiera: 30 maja 2014 (PC - wczesny dostęp); 30 kwietnia 2018 (PC - wersja 1.0); 6 listopada 2018 (PS4).

Survivalowe The Forest istniało na rynku Wczesnego Dostępu Steam od zamierzchłego 2014 roku, a parę miesięcy temu produkcja osiągnęła status kompletnej gry. Po dopracowaniu kodu na komputerach osobistych w końcu nadeszła więc pora na nieco więcej informacji o porcie tytułu na konsolę PlayStation 4. Wpis na oficjalnym blogu PlayStation zapowiada datę premiery, która została zaplanowana na 6 listopada obecnego roku.

Najpierw bandy kanibali, a teraz… - The Forest z datą premiery na PlayStation 4 - wiadomość - 2018-08-30
Najpierw bandy kanibali, a teraz…

Co ciekawe, twórcy z Endnight Games po raz pierwszy wspominali o przeniesieniu swojej gry na konsolę Sony już w 2015 roku. Podczas zeszłorocznego PlayStation Experience potwierdzili jednak bardziej konkretną strategię z debiutem w obecnym okresie kalendarzowym. Teraz od premiery dzielą nas ok. 2 miesiące.

Choć boom na survivalowe sandboksy nieco przeminął, a najnowszym trendem są mecze battle royale, to The Forest zawsze wydawał się pod kilkoma względami wyróżniać na tle licznej konkurencji. Pozornie realistyczny świat przykuwa oko bardzo dobrą jak na „indyka” szatą graficzną, a mechanizmy przetrwania potrafią być niezgorszym wyzwaniem. Robinsonada i poszukiwanie zaginionego syna stopniowo zaczynają jednak przypominać wizje z koszmarów dręczących Davida Cronenberga, a przygoda obiera formę dramatycznej walki o przeżycie.

  1. Oficjalna strona gry The Forest