Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2016, 15:27

autor: Adrian Werner

The Dwarves - RPG od twórców The Book of Unwritten Tales zadebiutuje dopiero jesienią

Studio KING Art Games i firma EuroVideo Medien poinformowały, że gra RPG The Dwarves zaliczy kilkumiesięczny poślizg i ukaże się dopiero jesienią. Twórcy rozpoczęli również zamknięte beta-testy i udostępnili nowy zwiastun.

THE DWARVES W SKRÓCIE:
  • Deweloper: KING Art Games
  • Wydawca: EuroVideo Medien
  • Gatunek: RPG
  • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4
  • Nowy termin premiery: jesień 2016 r.

Mamy złe wieści dla graczy czekających na The Dwarves, czyli RPG-a autorstwa niemieckiego studia KING Art Games. Twórcy właśnie ogłosili, że projekt zaliczy spory poślizg. Pierwotnie jego premiera planowana była na lato tego roku. Teraz jednak deweloperzy zamierzają go wydać jesienią. Powody opóźnienia są dwa. Pierwszym z nich jest chęć wprowadzenia zmian zasugerowanych przez fanów podczas testów alfa. Natomiast drugą jest zapewnienie zespołowi odpowiedzialnemu za edycje konsolowe czasu na dogonienie wersji pecetowej. Dzięki temu gra będzie mogła ukazać się tego samego dnia na wszystkich platformach sprzętowych.

Na pocieszenie studio KING Art Games opublikowało nowy zwiastun The Dwarves, który pokazuje całkiem sporo fragmentów rozgrywki oraz scenek przerywnikowych. Ponadto twórcy poinformowali o starcie beta testów gry. Mają one charakter zamknięty i zorganizowane zostały dla osób, które w zeszłym roku wsparły autorów na Kickstarterze, gdzie podczas trwającej miesiąc zbiórki zgromadzono ponad 310 tysięcy dolarów, czyli o 50 tys. więcej niż wynosił cel minimalny.

The Dwarves - RPG od twórców The Book of Unwritten Tales zadebiutuje dopiero jesienią  - ilustracja #2

Przypomnijmy, że The Dwarves powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Jednym z głównych powodów, dla którego gra wzbudza zainteresowanie są osoby jej twórców. KING Art Games to bowiem sprawdzony zespół, który ma na koncie tak udane produkcje jak The Book of Unwritten Tales, Battle Worlds: Kronos czy The Book of Unwritten Tales 2. Co ważne, te dwa ostatnie tytułu zostały sfinansowane częściowo z pieniędzy uzyskanych podczas zbiórek w serwisie Kickstarter i w obu przypadkach autorzy dostarczyli produkcje spełniające obietnice złożone w trakcie akcji crowdfundingowych.

W The Dwarves obiecująco zapowiada się również mechanika rozgrywki. Produkcja położy bowiem duży nacisk na aspekt bitewny rozgrywany w czasie rzeczywistym. Cechą szczególną gry ma być wielka skala starć i regularnie zdarzać się będą momenty, w których zmierzymy się z ponad setką wrogów. Istotną rolę odegra także silnik fizyczny, umożliwiający wykorzystywanie elementów otoczenia do eliminowania nieprzyjaciół. Warto na koniec dodać, że produkcja stanowi adaptację popularnego cyklu powieści fantasy autorstwa Markusa Heitza.

  1. Oficjalna strona gry