Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2018, 10:30

autor: Entelarmer

The Division szuka ludzi – nowe oferty pracy w Massive Entertainment

Firma Ubisoft poszukuje kolejnych osób do pracy w studiu Massive Entertainment w związku z grą Tom Clancy's The Division. Łącznie na stronie francuskiego koncernu zamieszczono dwadzieścia pięć ogłoszeń powiązanych z marką, co niektórzy uznają za dowód na wzmożenie prac nad nową zawartością lub wręcz kontynuacją.

Dwa lata po premierze nowa marka Ubisoftu wciąż trzyma się mocno. - The Division szuka ludzi – nowe oferty pracy w Massive Entertainment - wiadomość - 2018-03-04
Dwa lata po premierze nowa marka Ubisoftu wciąż trzyma się mocno.

Tom Clancy’s The Division to chyba najlepszy przykład na to, jak upór twórców może uratować spisaną na straty produkcję. Po niezłych pierwszych miesiącach kolejne niefortunne zmiany (z niesławnym patchem z czerwca 2016 roku na czele) sprawiły, że gracze spisali tytuł na straty. Dziś, po dwóch latach i licznych aktualizacjach, grę sprawdziło już ponad 20 milionów osób, a pod koniec zeszłego roku studio Massive śmiało mówiło o dalszym rozwoju marki. O tym, że nie były to tylko czcze przechwałki, świadczą nowe oferty pracy na oficjalnej stronie firmy Ubisoft. Francuski wydawca zdążył zamieścić łącznie dwadzieścia pięć ogłoszeń powiązanych z Tom Clancy’s The Division, w których informuje o poszukiwaniu programistów od m.in. animacji, sztucznej inteligencji i rozgrywki, a także projektantów poziomów, warstwy fabularnej itd.

Co dokładnie planuje Massive Entertainment? Na razie trudno powiedzieć, czy chodzi o dalszy rozwój oryginału, czy też prace nad kontynuacją. Część z ogłoszeń wspomina o „rozszerzeniu uniwersum The Division”, co wraz z niemałą liczbą poszukiwanych specjalistów od prawie wszystkich elementów gry mogłoby wskazywać na tę drugą opcję, ale są to czyste spekulacje. Wypada dodać, że choć obok ofert z ostatnich dni lub tygodni są też i takie, które zamieszczono nawet rok temu, studio niedawno przypomniało o nich na Twitterze. Może to oznaczać nagłą potrzebę obsadzenia wymienionych stanowisk w związku z wzmożeniem prac nad nowym projektem. Jakkolwiek by nie było, na razie możemy jedynie czekać na konkretne informacje od twórców.

Deweloper nie zaprzeczył możliwości powstania drugiego The Division, ale też nie złożył żadnych obietnic. - The Division szuka ludzi – nowe oferty pracy w Massive Entertainment - wiadomość - 2018-03-04
Deweloper nie zaprzeczył możliwości powstania drugiego The Division, ale też nie złożył żadnych obietnic.