Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2017, 12:48

autor: Adrian Werner

The Division 2 coraz bardziej prawdodpodobne

Szef studia Massive Entertainment dał do zrozumienia, że zespół ma w planach kontynuację strzelanki The Division. Równolegle dalej rozwijana będzie pierwsza część.

Powstanie The Division 2 wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. - The Division 2 coraz bardziej prawdodpodobne - wiadomość - 2017-12-27
Powstanie The Division 2 wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.
THE DIVISION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Massive Entertainment
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: marzec 2016 r.

Po wypuszczeniu w marcu 2016 roku strzelanki The Division, odpowiedzialne za projekt studio Massive Entertainment skoncentrowało się na rozwijaniu tej gry za pomocą darmowych aktualizacji oraz płatnych dodatków. Całkiem możliwe jednak, że deweloper ma w planach również kontynuację.

Spekulacje na temat The Division 2 wywołał wywiad, jaki serwis IGN przeprowadził z zarządzającym studiem Massive Entertainment Davidem Polfeldtem. Stwierdził on, że zespół zamierza dalej rozwijać markę i chce opowiedzieć wiele nowych historii osadzonych w tym uniwersum. Podkreślił, że plany te nie ograniczają się do utrzymywaniu przy życiu pierwszej części. Zastrzegł jednak, że na razie nie może zdradzić żadnych konkretów.

Oczywiście, fani The Division powinni powstrzymać entuzjazm do momentu oficjalnej zapowiedzi drugiej części. Powstanie kontynuacji wydaje się jednak bardzo prawdopodobne. Jedynka osiągnęła imponujące wyniki sprzedaży, a będąca właścicielem marki i studia Massive Entertainment firma Ubisoft specjalizuje się w długich cyklach. Do tego jakiś czas temu wydawca w ankietach sondował zainteresowanie graczy drugą częścią.

Przypomnijmy, że na początku tego miesiąca The Division otrzymało patcha 1.8, będącego największą z dotychczasowych darmowych aktualizacji. Łatka wprowadziła m.in. nowe lokacje oraz dwa dodatkowe tryby rozgrywki. W wywiadzie David Polfeldt stwierdził, że dopiero teraz gra prezentuje poziom, jaki pierwotnie chcieli osiągnąć autorzy i wreszcie odpowiada temu, czego oczekiwali gracze w dniu premiery.

Twórcy nie zamierzają na razie porzucać The Division i mają w planach dalszy rozwój projektu, ale na razie nie są gotowi podać żadnych konkretów.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Tom Clancy's The Division - jest nieźle, ale co dalej?
  3. Tom Clancy's The Division rok po premierze – Ubisoftu ratowanie przebojowej strzelanki
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.