Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2019, 12:35

autor: Froozyy

TFT Rise of the Elements - nowe postacie i mechaniki rozgrywki

Do Teamfight Tactics zmierza nowy sezon - Rise of the Elements - który wprowadzi do gry powiew świeżości. Pojawią się zupełnie nowe jednostki (w tym jedna kosztująca aż 7 sztuk złota) i dodatkowe mechaniki żywiołów, a plansza ulegnie rozbudowie.

Rise of the Elements to nazwa nowego sezonu w TFT. - TFT Rise of the Elements - nowe postacie i mechaniki rozgrywki - wiadomość - 2019-10-22
Rise of the Elements to nazwa nowego sezonu w TFT.

O tym, że do Teamfight Tactics zbliżają się ogromne zmiany wiemy już od jakiegoś czasu. Gra nie traci na popularności, a twórcy chcą zapewnić graczom ciągłą rozrywkę, w związku z czym produkcja będzie regularnie aktualizowana. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że wraz z nadejściem patcha 9.22 (6 listopada) do gry trafi nowy sezon – Rise of the Elements. Wtedy też zostaną rozdane nagrody za obecny ranking (nie wiadomo jeszcze jakie).

Co oznacza nowy sezon w TFT? Przede wszystkim nastąpi rotacja jednostek - większość znanych nam bohaterów zostanie zastąpiona nowymi, a cześć będzie miała zmienione synergie lub wygląd. Plansze graczy powiększą się o jeden rząd, a w grze pojawi się nowa mechanika żywiołów, która będzie miała ogromny wpływ na starcia. Planowane zmiany powinny trafić na serwer testowy w przeciągu najbliższych 24 godzin.

Rotacja jednostek w TFT

Najważniejszą zmianą w sezonie Rise of the Elements będzie oczywiście rotacja bohaterów. Zapomnijcie o obecnych kompozycjach i synergiach, bowiem większość znanych Wam jednostek nie będzie dostępna w grze za dwa tygodnie. Część z nich pojawi się w nieco zmienionej formie, czyli z innymi bonusami i wyglądem – np. Kha’Zix będzie kosztował cztery sztuki złota i będzie posiadał dodatkową synergię Pustyni (ang. Desert). Natomiast za Yasuo zapłacimy tylko dwie sztuki złota i otrzyma on nowy bonus Wiatru (ang. Wind).

Kha’Zix w nowym sezonie TFT. - TFT Rise of the Elements - nowe postacie i mechaniki rozgrywki - wiadomość - 2019-10-22
Kha’Zix w nowym sezonie TFT.

W grze pojawi się sporo nowych jednostek i synergii, jednak nie wszystkie są nam jeszcze znane. Popularni gracze TFT od wczoraj ujawniają społeczności kolejne informacje na ten temat i wiemy już, że motywem przewodnim nowego sezonu będą żywioły natury. Tak więc w grze możemy spodziewać się m.in. synergii Oceanu (zapewniającej jednostkom dodatkową manę co kilka sekund), Piekielnej, która sprawia, że ziemia pod wrogimi bohaterami się pali i zadaje obrażenia, czy też Leśnej (Woodland), dzięki której jedna z naszych jednostek sklonuje się na początku walki.

Jeśli chodzi o nowych bohaterów, to na uwagę zasługuje Dr. Mundo, który po użyciu swojej umiejętności wypuszcza chmurę trującego gazu, zadającą obrażenia wrogom oraz leczącą jego samego. Pojawi się także Master Yi (którego umiejętność odnawia mu zdrowie, zapewnia chwilową nietykalność i bonus do obrażeń) czy Azir (który przyzywa piaskowych wojowników walczących dla niego). Pełną listę znanych nam nowych jednostek oraz synergii w wersji angielskiej znajdziecie pod tym adresem.

Większa plansza i mechanika żywiołów

Nowa mechanika żywiołów sporo namiesza w trakcie meczów. - TFT Rise of the Elements - nowe postacie i mechaniki rozgrywki - wiadomość - 2019-10-22
Nowa mechanika żywiołów sporo namiesza w trakcie meczów.

Kolejną poważną zmianą w nowym sezonie będzie powiększenie planszy zawodników o jeden dodatkowy rząd. Będzie to miało spore przełożenie na rozgrywkę, zwłaszcza biorąc pod uwagę wprowadzenie nowej mechaniki żywiołów. Polega ona na tym, że po pierwszej wspólnej karuzeli na mapie pojawi się pole oznaczone jednym z czterech żywiołów. Postawienie na nim jednej z naszych jednostek zapewni jej bonus, ale zabierze jedno z miejsc na przedmioty. W późniejszych rundach ukaże się jeszcze jedno dodatkowe pole, ale ich żywioł nie zmieni się przez całą grę.

Pole Piekielne zapewni dodatkową prędkość ataku, Oceaniczne - manę, Powietrzne - szansę na uniknięcie ataku, a Górskie - bonusowe życie co rundę do końca gry. Na uwagę zasługuje tutaj też jedna z nowych jednostek – Qiyana – której jedna z synergii będzie zmieniała się co grę w zależności od tego, jakie pola żywiołów będą w rozgrywce. Poza tym pojawi się bohaterka kosztująca 7 sztuk złota – Lux – która będzie miała aż 10 różnych form.

Przypominamy, że te zmiany pojawią się na oficjalnych serwerach za nieco ponad dwa tygodnie, jednak do tego czasu część z nich może ulec zmianie. Warto też wspomnieć o trwającym turnieju Teamfight Tactics by Wedel Up!, którego pierwsze mecze odbyły się wczoraj. Część zawodników będzie musiała dostosować się do nadchodzących zmian, bowiem turniej trwa aż do 21 grudnia.