Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 kwietnia 2012, 20:12

autor: Adrian Werner

Testujemy Men of War: Condemned Heroes na notebooku ASUS K53SV

Przetestowaliśmy grę Men of War: Condemned Heroes na słabszym z naszych notebooków, czyli ASUS'ie K53SV

Przetestowaliśmy już Men of War: Condemned Heroes na G74SX i na tym sprzęcie gra poradziła sobie wyśmienicie. Sprawdźmy więc zadaniu udźwignięcia tego tytuły podoła również słabszy z naszych notebooków.

Po opis samej gry odsyłam do jej testu na notebooku ASUS G74SX.

 MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Pentium 4 2.6 GHz
     Pamięć RAM: 1 GB 
    Karta grafiki: GeForce 8800 FX 256 MB
    System operacyjny: 
Windows XP/Vista/7

 REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: :Core 2 Duo 2.33GHz
     Pamięć RAM: 2 GB
    Karta grafiki:  GeForce 8800 FX 256 MB
    System operacyjny: 
Windows XP/Vista/7


Wymagania są raczej naprawdę skromne. Wykorzystany przez nas w teście notebook ASUS K53SV ma procesor Intel Core i5-2410M, 4 GB pamięci RAM oraz kartę grafiki GeForce GT 540M (dokładny opis sp.ecyfikacji notebooka znajdziedzie w oddzielnej sekcji naszej strony).

Ustawienia średnie, rozdzielczość 1366 x 768

Testowanie rozpocząłem jak zwykle od ustawień średnich w natywnej rozdzielczości notebooka, czyli w 1366 x 768. Przy takim obciążeniu K53SV sprawował się wzorowo. Nawet podczas najbardziej widowiskowych fragmentów bitew silnik ani razu nie zszedł poniżej 60 klatek na sekundę, więc komfort zabawy był stuprocentowy.

.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1366 x 768

Po podniesieniu ustawień do poziomu wysokiego pojawiały już się problemy z wydajnością i w tych momentach gra potrafiła zejść odrobinę poniżej 30 klatek na sekundę. Działo się to jednak tak rzadko, że w praktyce wcale nie przeszkadzało w zabawie.

.

Podsumowanie

ASUS K53SV dobrze wypadł w starciu z Men of War: Condemned Heroes. Na średnich detalach wszystko chodziło perfekcyjnie. Konfiguracja notebooka miała czasem drobne problemy z udźwignięciem ustawień wysokich, ale spadki płynności były tak rzadkie i lekkie, że nie przeszkadzały zupełnie w zabawie.

W galerii podpiętej pod ten test wgrałem dla Was tradycyjnie obrazek ilustrujący różnice pomiędzy poszczególnymi poziomami detali.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Men of War: Wyklęci Bohaterowie

Men of War: Wyklęci Bohaterowie