Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2009, 09:32

autor: Gambrinus

Test Drive Unlimited 2 zmienia nazwę?

Po raz kolejny informacji dotyczących postępów prac nad nowymi grami dostarczyło CV jednego z deweloperów. Tym razem do czynienia mamy z projektantem poziomów zatrudnionym w Eden Games.

Po raz kolejny informacji dotyczących postępów prac nad nowymi grami dostarczyło CV jednego z deweloperów. Tym razem do czynienia mamy z projektantem poziomów zatrudnionym w Eden Games. To francuskie studio znane jest szczególnie z gier wyścigowych serii V-Rally, młodszego brata cyklu Need for Speed. W ostatnich latach Eden Games miało pracować nad Test Drive Unlimited 2. Tym bardziej zastanawia informacja zawarta w CV projektanta zatrudnionego w firmie od 2006 roku. Okazuje się, że aktualnie deweloper zajmuje się projektem pod nazwą Test Drive High Life, przeznaczonym na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputery osobiste. Najprawdopodobniej doszło do zmiany roboczego tytułu kolejnej części cyklu.

Legendarna seria Test Drive, której korzenie sięgają jeszcze 1987 roku, ostatniej odsłony doczekała się w 2006 roku. Test Drive Unlimited było bardzo udaną inkarnacją cyklu na sprzęt najnowszej generacji. Ciekawa oprawa graficzna, kapitalny, choć mocno zręcznościowy, model jazdy oraz świetny wybór maszyn – dzięki tym cechom Unlimited zdobyło uznanie krytyków.

Od 2006 roku konkurencja wyścigów samochodowych na niemal wszystkich platformach uległa znacznemu zagęszczeniu. Xbox 360 dysponuję kapitalną Forzą Motorsport 3, PlayStation 3 już niebawem doczeka się premiery Gran Turismo 5. Na PC ukazał się natomiast Colin McRae: DiRT 2 - w ciut lepszym wydaniu niż na konsole. Do premiery nowej odsłony serii Test Drive jeszcze daleko (prawdopodobnie 2011 rok), jednak już teraz zastanawia jak High Life (?) poradzi sobie na coraz węższym poletku gier wyścigowych.

Test Drive Unlimited 2 zmienia nazwę? - ilustracja #1