Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2021, 12:01

autor: Entelarmer

Wojownicze Żółwie Ninja powracają w nowej grze

Wojownicze Żółwie Ninja to kolejna znana marka powracająca do gier wideo. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge zabierze nas na przygodę rodem z serialu z lat 80. dzięki firmie DotEmu i studiu Tribute Games.

W ostatnich latach na rynku gier nie brakowało powrotów kultowych marek i to – dziw nad dziwy – bardzo udanych. Crash Bandicoot i Spyro to oczywiście najlepsze przykłady, ale można też wspomnieć choćby o cyklu Streets of Rage, którego czwarta odsłona odniosła sukces artystyczny i komercyjny. Najwyraźniej zachęciło to firmę DotEmu do wskrzeszenia jeszcze jednej serii w konwencji chodzonej bijatyki. Wydawca ujawnił bowiem Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge, czyli beat’em upa na licencji kultowej marki, znanej w Polsce pod tytułem Wojownicze Żółwie Ninja. Zapowiedzi towarzyszy zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Projekt powstaje w studiu Tribute Games, założonym w 2011 roku przez byłych pracowników Ubisoftu, w tym twórców Scott Pilgrim vs. The World: The Game. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge nawiązuje bezpośrednio do serialu TMNT z 1987 roku, a nie późniejszych rebootów (a już na pewno nie do filmów aktorskich). O fabule nie wiemy wiele ponadto, co zdradza tytuł: Shredder i jego oprychy powracają z kolejnym niecnym planem, by odpłacić tytułowym żółwiom pięknym za nadobne. To da nam pretekst do przemierzenia wielu lokacji znanych z serii telewizyjnej jako Donatello, Leonardo, Michelangelo lub Raphael i pokazania niegodziwcom, gdzie raki zimują. Wszystko to w ramach oldskulowego beat’em upa z nowoczesnymi usprawnieniami (o których póki co cicho sza).

Każdy z żółwi będzie dysponował nieco innymi atakami i zdolnościami specjalnymi, co powinno urozmaicić rozgrywkę. Zwłaszcza że – zgodnie z konwencją gatunku – Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge pozwoli na zabawę maksymalnie czterem osobom naraz w sieciowym lub lokalnym trybie kooperacji. Niestety, nie podano, czy co-op przez Internet umożliwi zabawę w pełnym składzie, czy też w ten sposób zaprosimy tylko jednego znajomego jak w Streets of Rage 4. Inna sprawa, że na Steamie nie powinno być to wielką przeszkodą dzięki opcji Remote Play Together.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge zadebiutuje „wkrótce” na komputerach osobistych poprzez Steama oraz na niepodanych z nazwy konsolach. Twórcy mają jeszcze ujawnić dodatkowe atrakcje i zapewne wtedy poznamy datę premiery.