Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 12:55

autor: Przemysław Dygas

93 gry w pięć lat. Take-Two ma ambitne plany

Firma Take-Two Interactive znów wspomina o swoim ambitnym planie wydawniczym. W przeciągu pięciu lat ma zamiar wprowadzić na rynek aż 93 tytuły.

W SKRÓCIE:
  • Take-Two Interactive zamierza wydać 93 gry do końca 2025 roku.
  • Wśród nich znajdzie się 67 dużych tytułów.
  • Liczba ta może zawierać również odświeżone wersje wydanych już gier.

Pierwszy raz o swoim planie Take-Two Interactive wspomniało jeszcze w 2020 roku. W przeciągu pięciu lat firma zamierza wydać 93 produkcje. Liczba ta nie uległa zmianie po roku od zapowiedzi. Inaczej przedstawia się jednak kwestia rodzaju tytułów wchodzących w skład tej puli. Pierwotnie firma zamierzała wydać 63 gry określane jako „core experiences”, czyli produkcje zapewniające najwyższy standard. Oprócz tego planowano 17 tytułów ze średniej półki oraz 12 z segmentu „casual”, co oznacza najprawdopodobniej gry mobilne.

Od tego czasu plany firmy częściowo uległy zmianie. Wydaje się, że firma zrezygnowała z gier reprezentujących środkową kategorię. Zamiast tego aż 67 z nich to produkcje będące dużymi tytułami, a 23 to gry mobilne. Podano także bardziej szczegółowe informacje. 26 produkcji opartych będzie o model free-to-play. 47 ze wszystkich zaplanowanych tytułów ma z kolei rozwijać istniejące już marki. Możliwe więc, że w liczbę tę wchodzą nowe wydania gier takich jak Grand Theft Auto V czy Borderlands 3. Firma nie podzieliła się jednak nowymi informacjami, jakich konkretnie tytułów możemy się spodziewać. Wyrażono jedynie pewność, że plan ten nie jest zagrożony.

Koncern Take-Two Interactive jest jednym z wiodących producentów i wydawców gier w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie firmie podległe są 2K, Rockstar oraz Private Division. Wśród marek, którymi dysponuje Take-Two, są więc serie takie jak Grand Theft Auto, Cywilizacja czy Mafia.