Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2014, 14:35

autor: Meehow

Tajemniczy zwiastun od BioWare i EA – czyżby nowa marka?

W Internecie pojawił się krótki, filmowy zwiastun autorstwa studia BioWare. Z jego treści wynika, że nie jest on powiązany z żadną dotychczas znaną marką, natomiast istnieją przesłanki, że mamy do czynienia z nową, wspomnianą przez BioWare podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles.

W Internecie pojawił się krótki, filmowy zwiastun autorstwa kanadyjskiego studia BioWare, znanego z takich serii jak Baldur’s Gate, Mass Effect czy Dragon Age. Z treści 41-sekundowego teasera wynika, że nie jest on powiązany z żadną dotychczas znaną marką, natomiast istnieją przesłanki, że przestawia on całkowicie nową, wspomnianą przez BioWare podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Niestety, nie wiemy nawet, jakiego gatunku i jakich platform dotyczy projekt, choć według pewnych przesłanek może nosić nazwę Shadow Realms. Wniosek ten pojawił się w dość dziwny sposób, a mianowicie w miniaturze powyższego zwiastuna, który można było znaleźć w mailach wysłanych przez wydawcę. Jak widać, w nazwie pliku pojawia się „ShadowRealms_Teaser_video”. Sprawa jednak nie jest całkowicie nowa, a po kolejne poszlaki należy cofnąć się wstecz o kilka miesięcy.

Po raz pierwszy ów tytuł pojawił się, kiedy firma Electronic Arts, będąca właścicielem studia BioWare, zarejestrowała w United States Patent and Trademark Office [Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych – przyp. Meehovv] markę Shadow Realms w kategoriach „gry komputerowe”, „gry komputerowe ściągalne przez globalną sieć komputerową i bezprzewodowe urządzenia” oraz „gry wideo”. Ponadto felietonista serwisu Kotaku, na Twitterze znany jako superannuation, napisał w marcu bieżącego roku, że firma Electronic Arts zarejestrowała 70 podobnych domen, m.in. rozmaite wariacje z Shadow Realms i Shadow Lord(s) w nazwie. Dodatkowo w powyższym zwiastunie pojawia się kolejna, www.youve-been-chosen.com, gdzie można zapisać się do listy subskrybentów.

Ostatnią częścią układanki jest wcześniej wspomniane 70 domen. Ich nazwy sugerują, że możemy mieć do czynienia z tytułem wieloosobowym opartym na rywalizacji graczy w modelu biznesowym free-to-play, co zazwyczaj oznacza, że w grę można grać za darmo, aczkolwiek wygrywać już niekoniecznie. Tak czy inaczej, więcej na ten temat prawdopodobnie dowiemy się w czasie tegorocznych targów Gamescom w Kolonii, które odbędą się między 13 a 17 sierpnia.