Komisja Europejska organizuje spotkania z twórcami gier, aby przedyskutować kwestię ochrony użytkowników (zwłaszcza dzieci) przed niechcianymi zakupami oraz nakłonić branżę do zaprzestania używania określenia „free-to-play” w stosunku do tytułów, które zawierają mikrotransakcje.
Krzysztof Mysiak
28 lutego 2014 13:00
Berliński sąd wydał wyrok w sprawie pozwu Niemieckiej Federacji Konsumentów, która domagała się od firmy Valve możliwości odsprzedaży posiadanych kont użytkownika i związanych z nimi gier. Wymiar sprawiedliwości przychylił się do linii obrony firmy, która chciała zachowania obecnego stanu rzeczy.
Michał Kułakowski
7 lutego 2014 20:25
Studio Valve zdecydowało się zmienić regulamin użytkowania Steam. Od tej pory zabrania on składania przeciw firmie pozwów zbiorowych, a wszelkie spory załatwiane mają być indywidualnie. Skąd taka decyzja? Według przedstawicieli studia takie rozwiązanie jest wygodniejsze dla całej społeczności.
Łukasz Szliselman
1 sierpnia 2012 16:41
Firma Blizzard zwróci niezadowolonym koreańskim graczom pieniądze, które wydali na grę Diablo III. Niestety nie wszyscy chętni będą mogli ubiegać się o refundację. Amerykańska firma zgodziła się oddać pieniądze jedynie osobom, które nie przekroczyły 40 poziomu doświadczenia.
Mateusz Kądziołka
22 czerwca 2012 09:37
Południowokoreańska państwowa komisja dokonała nalotu na położony w Seulu oddział studia Blizzard Entertainment w związku z licznymi skargami graczy dotyczącymi gry Diablo III.
Marek Oramus
1 czerwca 2012 09:15