prawo Ostatnie wiadomości 11

Komisja Europejska walczy z używaniem określenia „free-to-play” wobec gier z mikropłatnościami

Komisja Europejska organizuje spotkania z twórcami gier, aby przedyskutować kwestię ochrony użytkowników (zwłaszcza dzieci) przed niechcianymi zakupami oraz nakłonić branżę do zaprzestania używania określenia „free-to-play” w stosunku do tytułów, które zawierają mikrotransakcje.

Krzysztof Mysiak

28 lutego 2014 13:00

Komisja Europejska walczy z używaniem określenia „free-to-play” wobec gier z mikropłatnościami

Valve nie musi umożliwiać odsprzedaży gier i kont na Steamie – wyrok sądu w Niemczech

Berliński sąd wydał wyrok w sprawie pozwu Niemieckiej Federacji Konsumentów, która domagała się od firmy Valve możliwości odsprzedaży posiadanych kont użytkownika i związanych z nimi gier. Wymiar sprawiedliwości przychylił się do linii obrony firmy, która chciała zachowania obecnego stanu rzeczy.

Michał Kułakowski

7 lutego 2014 20:25

Valve nie musi umożliwiać odsprzedaży gier i kont na Steamie – wyrok sądu w Niemczech

Steam – zmiany w regulaminie zabraniają złożenia pozwu zbiorowego

Studio Valve zdecydowało się zmienić regulamin użytkowania Steam. Od tej pory zabrania on składania przeciw firmie pozwów zbiorowych, a wszelkie spory załatwiane mają być indywidualnie. Skąd taka decyzja? Według przedstawicieli studia takie rozwiązanie jest wygodniejsze dla całej społeczności.

Łukasz Szliselman

1 sierpnia 2012 16:41

Steam – zmiany w regulaminie zabraniają złożenia pozwu zbiorowego

Diablo III - Blizzard odda niezadowolonym koreańczykom pieniądze

Firma Blizzard zwróci niezadowolonym koreańskim graczom pieniądze, które wydali na grę Diablo III. Niestety nie wszyscy chętni będą mogli ubiegać się o refundację. Amerykańska firma zgodziła się oddać pieniądze jedynie osobom, które nie przekroczyły 40 poziomu doświadczenia.

Mateusz Kądziołka

22 czerwca 2012 09:37

Diablo III - Blizzard odda niezadowolonym koreańczykom pieniądze

Nalot na koreański oddział studia Blizzard z powodu gry Diablo III

Południowokoreańska państwowa komisja dokonała nalotu na położony w Seulu oddział studia Blizzard Entertainment w związku z licznymi skargami graczy dotyczącymi gry Diablo III.

Marek Oramus

1 czerwca 2012 09:15

Nalot na koreański oddział studia Blizzard z powodu gry Diablo III

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl