Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2017, 09:48

Sword Art Online: Fatal Bullet będzie pierwszą odsłoną marki, która trafi na PC

Firma Bandai Namco Entertainment i studio Dimps ujawniły Sword Art Online: Fatal Bullet, czyli strzelankowe RPG akcji, które będzie pierwszą odsłoną marki przeznaczoną na pecety i konsolę Xbox One. W planach jest również wydanie na PlayStation 4.

SWORD ART ONLINE: FATAL BULLET W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Dimps
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC, PS4, XONE
  5. Data premiery: 2018 r.

Firma Bandai Namco Games zapowiedziała Sword Art Online: Fatal Bullet, czyli RPG akcji, stanowiące adaptację popularnej japońskiej multimedialnej marki, obejmującej m.in. powieści, komiksy i kreskówki. Produkcja trafi w przyszłym roku na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Będzie to pierwszy tytuł z serii, który doczeka się wydań na PC i konsolę firmy Microsoft. Projekt powstaje w japońskim studio Dimps, znanym m.in. z cyklu bijatyk Dragon Ball: Xenoverse.

Cała marka osadzona jest w niedalekiej przyszłości, w czasach gdy popularne stały się produkcje MMORPG korzystające z wirtualnej rzeczywistości. Sword Art Online: Fatal Bullet pozwoli przenieść się do uniwersum Gun Gale Online, które było trzecią grą zaprezentowaną w oryginalnej serii powieści. W przeciwieństwie do poprzednich, osadzona jest ona w klimatach science fiction, a rozgrywka koncentruje się na wykorzystywaniu broni palnej.

Sword Art Online: Fatal Bullet zaoferuje nową historię, której scenarzystą jest autor oryginalnych powieści, czyli Reki Kawahara. Na razie nie wiemy o niej praktycznie nic, poza tym, że wystąpi w niej wiele znanych postaci, a przygoda zabierze nas także w miejsca, które wcześniej nie pojawiły się w książkach.

Pod względem mechanizmów rozgrywki, Sword Art Online: Fatal Bullet będzie strzelankowym RPG akcji, w którym nasza własna celność odegra równie dużą rolę w potyczkach, jak statystyki kierowanej przez nas postaci. Poza różnego rodzaju pistoletami i karabinami dostępnych też będzie kilka typów broni białej.

Produkcja zaoferuje kampanię fabularną, jak również rozgrywki multiplayer. Będziemy mogli zmierzyć się z innymi graczami w sieciowych starciach dwóch czteroosobowych drużyn. Dostępny też będzie tryb kooperacyjny, w którym kilka osób połączy siły przeciwko potężnym bossom.

  1. Oficjalna strona gry