Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2023, 12:27

autor: Adrian Werner

Świetna i krótka; Jusant wygląda na idealną grę do Game Passa

Jusant okazało się miłą niespodzianką tej jesieni. Gra zbiera pochlebne opinie, a jej krótka kampania czynią ją idealną propozycją dla użytkowników Game Passa.

Źródło fot. DON'T NOD
i

Deweloperzy ze studia Don’t Nod mają powody do zadowolenia. Najnowsza gra zespołu, czyli wspinaczkowe Jusant, wyraźnie przypadła do gustu zarówno graczom, jak i recenzentom.

  1. Gra zadebiutowała 31 października tego roku na PC oraz konsolach Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5. Tytuł oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.
  2. Według serwisu OpenCritic gra posiada średnią ocen mediów branżowych na poziomie 82%.
  3. Na Steamie Jusant ma 95% pozytywnych recenzji, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry.

Poniżej przytaczamy przykładowe opinie ze Steama.

Piękna i klimatyczna gra, z naprawdę unikalną mechaniką!

Super zabawa, a jednocześnie bardzo relaksująca. Sam wspinam się po skałach i ta gra trafia w sedno tego hobby.

Ta gra jest piękna w każdym znaczeniu tego słowa. (…) Niezwykle przyjemnie jest po prostu zanurzyć się w eksploracji i wspinaczce. Staram się ją przechodzić powoli, bo będzie mi smutno, gdy się skończy.

Z recenzji wynika, że jest to krótka gra – jej jednorazowe przejście ma zajmować ok. 4-5 godzin. To niezbyt długo, szczególnie biorąc pod uwagę, że cena wynosi 114,99 zł (na PC). Jusant jest jednak dostępne także w Game Passie zarówno na PC, jak i konsolach Xbox.

Produkcja wydaje się idealnie dopasowana do potrzeb użytkowników tej usługi. Wiele osób może mieć opory przed zakupem tak krótkiej gry, ale z przyjemnością zagrają w nią w ramach subskrypcji.

  1. Jusant na Steam

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej