Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2017, 10:54

SUPERHOT z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy

Autorzy strzelanki SUPERHOT pochwalili się, że sprzedaż gry przekroczyła milion egzemplarzy. Z tej okazji polska cena produkcji w serwisie Steam została na stałe obniżona do 29,99 zł.

Gra okazała się wielkim sukcesem. - SUPERHOT z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2017-11-16
Gra okazała się wielkim sukcesem.
SUPERHOT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: SUPERHOT Team
  2. Wydawca: SUPERHOT Team
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, PS4, XONE
  5. Data premiery: luty 2016 r.

Lubimy doniesienia o sukcesach deweloperów niezależnych, zwłaszcza jeśli firmy te zlokalizowane są w Polsce. Dlatego ucieszyliśmy się, gdy łódzki zespół SUPERHOT Team poinformował, że jego debiutancka produkcja, czyli strzelanka SUPERHOT, sprzedała się już w ponad milionie egzemplarzy.

Projekt zadebiutował w lutym 2016 roku na PC, a trzy miesiące później ukazało się wydanie na Xboksa One. Z kolei w lipcu tego roku do zabawy dołączyli posiadacze PlayStation 4. Nie wiemy dokładnie, jakie wyniki osiągnęła gra na poszczególnych platformach, ale na pewno poradziła sobie najlepiej na pecetach. Według szacunków tylko w serwisie Steam sprzedano bowiem ok. 765 tysięcy egzemplarzy, a produkcja dostępna była jeszcze m.in. w GOG.com.

Sukces autorzy postanowili uczcić na stałe obniżając polską cenę SUPERHOT do 29,99 zł w serwisie Steam, co było możliwe dzięki wprowadzeniu niedawno przez usługę cen w złotówkach.

Obecnie łódzki zespół liczy trzydzieści osób, które pracują nad dużym dodatkiem do SUPERHOT oraz zupełnie nowymi tytułami. Więcej informacji na temat tych projektów mamy poznać na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, że SUPERHOT rozpoczęło żywot jako darmowy prototyp, opracowany podczas siedmiodniowego game jamu w 2013 roku. Rok później twórcy zgromadzili za pomocą Kickstartera środki na rozwinięcie swoich pomysłów do poziomu komercyjnej produkcji. Po premierze pełnej wersji w 2016 roku autorzy zabrali się za opracowanie SUPERHOT VR. Nie była to jedynie prosta przeróbka pierwowzoru pod kątem wirtualnej rzeczywistości – deweloperzy opracowali bowiem nową kampanię i fabułę.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Superhot - Tron, Matrix i jatka w stylu Tarantino