Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2021, 11:23

Erotyczne Subverse ufundowane na Kickstarterze podbija Steama

Kolejna gra erotyczna podbiła listy popularności na Steamie. Subverse od Studio FOW Interactive okazało się wielkim hitem.

W SKRÓCIE:
  • Subverse okazało się wielkim hitem na Steamie.
  • Gra zebrała bardzo pozytywne recenzje, a liczba aktywnych graczy wyniosła w szczytowym momencie 25 tysięcy.
  • Produkcja łączy w sobie elementy erotyczne z grą shoot 'em up i taktyczną strategią w stylu XCOM.

Gry erotyczne na Steamie stają się coraz częstszym tematem internetowych dyskusji. Dopiero co informowaliśmy o zablokowaniu jednej z produkcji tego rodzaju, a teraz w sklepie Valve pojawiła się kolejna, tym razem dopuszczona do sprzedaży. Mowa tu o Subverse, czyli erotycznej parodii science-fiction od Studio FOW Interactive. Gra, która pojawiła się na Steamie 26 marca, okazała się sporym hitem, zbierając w niecałe 24 godziny ponad 2 tysiące pozytywnych recenzji. Liczba aktywnych graczy również jest imponujący. W szczytowym momencie było to aż 25 tysięcy osób. W chwili pisania tekstu jest ich 17 tysięcy.

Osiągnięcie to nie jest jednak niczym dziwnym, gdy weźmiemy pod uwagę, że gra była jednym z największych sukcesów Kickstartera w historii. Warto jednak wspomnieć, że to dopiero wczesny dostęp. Na graczy czeka więc jeszcze dużo dodatkowej zawartości, która nadejdzie wraz z premierą pełnej wersji produkcji. Twórcy przewidzieli również aktualizacje związane z kamieniami milowymi osiągniętymi w trakcie zbiórki, które zaczną pojawiać się w bliskiej przyszłości.

Fabuła Subverse skupia się na rebelii przeciwko galaktycznemu imperium o bardzo purytańskich poglądach. Zadaniem gracza i jego załogi jest obalenie reżimu oraz pozwolenie kosmicznej społeczności na bardziej liberalne podejście do kwestii seksualnych. Pod względem gameplayu Subverse to połączenie dwóch gatunków. Sekwencje, w których sterujemy naszym statkiem kosmicznym, to klasyczny shoot 'em up. W momencie bezpośrednich starć gra zmienia się za to w taktyczną strategię inspirowaną serią XCOM. Przerwy pomiędzy kolejnymi potyczkami są z kolei wypełnione zbliżeniami z członkinami naszej załogi. Twórcy nie ukrywają, że to ten element jest najważniejszy w ich produkcji.

Mimo wszystko opinie graczy pokazują, że erotyka to nie jedyne, co jest w stanie zaoferować gra. W wielu recenzjach na Steamie pojawiają się nieironiczne pochwały w kierunku gameplayu, grafiki oraz dopracowania produkcji. Często wspominane są również humorystyczne dialogi rodem z filmów klasy B. Studio FOW Interactive może być więc dumne z efektów swojej pracy. To w końcu jego pierwsza pełnoprawna gra. Do tej pory odpowiedzialne było jedynie za pornograficzne animacje 3D, w których udział brały kobiece postacie z popularnych serii, takich jak Tomb Raider czy BioShock.