Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2014, 19:33

autor: luckie

Subject 13 niemal ufundowany. Zobacz pierwszy zwiastun przygodówki twórcy Flashback

Subject 13 – nowa gra przygodowa twórcy Flashback: The Quest For Identity – niemal zebrał minimalną kwotę, o jaką poproszono na Kickstarzerze, a do końca akcji pozostał jeszcze tydzień. Z tej okazji opublikowano pierwszy zwiastun produkcji, zawierający fragmenty gameplaya.

Subject 13 potrzebuje jeszcze 3 tysięcy dolarów - Subject 13 prawie ufundowany. Zobacz pierwszy zwiastun przygodówki twórcy Flashback - wiadomość - 2014-08-01
Subject 13 potrzebuje jeszcze 3 tysięcy dolarów

Kickstarterowa kampania na rzecz Subject 13 – nowej gry przygodowej Paula Cuisset, ojca kultowej platformówki Flashback: The Quest For Identity – jest już na ostatniej prostej. Do końca akcji pozostał tylko tydzień, a studio Microids zdołało do tej pory zebrać niemal 37 tysięcy z 40 tysięcy dolarów, o które wstępnie poproszono. Kwota ta ma nie tyle umożliwić zrealizowanie produkcji – bo ta jest już na zaawansowanym stadium rozwoju – a poszerzenie jej o nowe elementy, w tym lepszą oprawę audiowizualną. Ewentualna nadwyżka bynajmniej nie pójdzie na marne, jako że deweloperzy szykują już kolejne cele finansowe. Pierwszym z nich jest wsparcie dla okularów do rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, które pojawi się w grze po zebraniu 60 tys. dolarów.

Subject 13 w skrócie
  1. Producent: Microids (Paul Cuisset)
  2. Gatunek: gra przygodowa
  3. Cechy szczególne: zagadki wymagające manipulowania otoczeniem i wykorzystywania praw fizyki
  4. Platformy docelowe: PC (Windows, Linux), Mac, urządzenia mobilne (iOS, Android)
  5. Data premiery: październik 2014 roku

Subject 13 opowie historę Franklina, byłego nauczyciela fizyki, który pewnej nocy zostaje porwany i uwięziony przez obcych. Na jego drodze do wolności staną różnorodne zagadki logiczno-fizyczne. Z okazji zbliżającego się finału zbiórki społecznościowej, opublikowano debiutancki zwiastun Subject 13, który po raz pierwszy prezentuje fragmenty rozgrywki. Zawiera on przedsmak wyzwań, które czekają na graczy w pełnej wersji, a trzeba przyznać, że wyglądają one na dość skomplikowane – przynajmniej w stosunku do tego, co od kilku lat serwują nam twórcy przygodówek. Miłośnicy fizyki powinni być wniebowzięci! Ponadto trailer zdradza, że w grze znaczenie będą miały odpowiednie ruchy kursorem – np. chcąc odkręcić zawór, będziemy musieli w analogiczny sposób poruszać myszą lub pomiziać palcem po ekranie.

Subject 13 uruchomimy na systemach Windows, Mac OS, iOS oraz Android, a jeśli kickstarterowa zbiórka przekroczy próg 40 tys. dolarów, również na Linuksie. Gra powinna ukazać się w okolicach października bieżącego roku.

  1. Subject 13 na Kickstarterze
  2. Oficjalna strona firmy Microids