Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2014, 19:33

autor: luckie

Subject 13 niemal ufundowany. Zobacz pierwszy zwiastun przygodówki twórcy Flashback

Subject 13 – nowa gra przygodowa twórcy Flashback: The Quest For Identity – niemal zebrał minimalną kwotę, o jaką poproszono na Kickstarzerze, a do końca akcji pozostał jeszcze tydzień. Z tej okazji opublikowano pierwszy zwiastun produkcji, zawierający fragmenty gameplaya.

Subject 13 potrzebuje jeszcze 3 tysięcy dolarów - Subject 13 prawie ufundowany. Zobacz pierwszy zwiastun przygodówki twórcy Flashback - wiadomość - 2014-08-01
Subject 13 potrzebuje jeszcze 3 tysięcy dolarów

Kickstarterowa kampania na rzecz Subject 13 – nowej gry przygodowej Paula Cuisset, ojca kultowej platformówki Flashback: The Quest For Identity – jest już na ostatniej prostej. Do końca akcji pozostał tylko tydzień, a studio Microids zdołało do tej pory zebrać niemal 37 tysięcy z 40 tysięcy dolarów, o które wstępnie poproszono. Kwota ta ma nie tyle umożliwić zrealizowanie produkcji – bo ta jest już na zaawansowanym stadium rozwoju – a poszerzenie jej o nowe elementy, w tym lepszą oprawę audiowizualną. Ewentualna nadwyżka bynajmniej nie pójdzie na marne, jako że deweloperzy szykują już kolejne cele finansowe. Pierwszym z nich jest wsparcie dla okularów do rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, które pojawi się w grze po zebraniu 60 tys. dolarów.

Subject 13 w skrócie
  1. Producent: Microids (Paul Cuisset)
  2. Gatunek: gra przygodowa
  3. Cechy szczególne: zagadki wymagające manipulowania otoczeniem i wykorzystywania praw fizyki
  4. Platformy docelowe: PC (Windows, Linux), Mac, urządzenia mobilne (iOS, Android)
  5. Data premiery: październik 2014 roku

Subject 13 opowie historę Franklina, byłego nauczyciela fizyki, który pewnej nocy zostaje porwany i uwięziony przez obcych. Na jego drodze do wolności staną różnorodne zagadki logiczno-fizyczne. Z okazji zbliżającego się finału zbiórki społecznościowej, opublikowano debiutancki zwiastun Subject 13, który po raz pierwszy prezentuje fragmenty rozgrywki. Zawiera on przedsmak wyzwań, które czekają na graczy w pełnej wersji, a trzeba przyznać, że wyglądają one na dość skomplikowane – przynajmniej w stosunku do tego, co od kilku lat serwują nam twórcy przygodówek. Miłośnicy fizyki powinni być wniebowzięci! Ponadto trailer zdradza, że w grze znaczenie będą miały odpowiednie ruchy kursorem – np. chcąc odkręcić zawór, będziemy musieli w analogiczny sposób poruszać myszą lub pomiziać palcem po ekranie.

Subject 13 uruchomimy na systemach Windows, Mac OS, iOS oraz Android, a jeśli kickstarterowa zbiórka przekroczy próg 40 tys. dolarów, również na Linuksie. Gra powinna ukazać się w okolicach października bieżącego roku.

  1. Subject 13 na Kickstarterze
  2. Oficjalna strona firmy Microids
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.