Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2012, 15:35

autor: Ender

Studio Rovio zapowiada nową odsłonę Angry Birds

Fińskie studio Rovio zapowiedziało premierę kolejnej wersji popularnej gry Angry Birds. W nowej odsłonie tytułu akcja przeniesiona zostanie w przestrzeń kosmiczną.

Fiński deweloper Rovio otworzył specjalną stronę internetową, zapowiadającą na 22 marca premierę nowej odsłony popularnej serii Angry Birds, pod tytułem Angry Birds Space. Gra nie będzie dodatkiem, a zupełnie nowym tytułem, który wprowadzi spore zmiany do dobrze znanej fanom formuły, przenosząc akcję do przestrzeni kosmicznej. Twórcy zapewniają, że przebudowali silnik fizyczny, dodali nowe tryby zabawy oraz wiele niewidzianych wcześniej postaci, które mają uatrakcyjnić rozgrywkę.

Studio Rovio zapowiada nową odsłonę Angry Birds - ilustracja #1

Przedstawiciel dewelopera zapowiedział, że partnerami gry jest amerykańska agencja NASA oraz National Geographic. Nie wytłumaczył jednak na czym polega dokładnie współpraca z tymi podmiotami. Pochwalił się natomiast, że premiera Angry Birds Space będzie największym przedsięwzięciem Rovio od czasu debiutu pierwszej wersji Angry Birds, a sama gra ma ukazać się równocześnie na wielu platformach. Zapewnił także, że całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć potężna kampania medialna.

Założone w 2003 roku, studio Rovio od początku skupiało się na produkcji tytułów przeznaczonych na platformy mobilne. Deweloperowi udało się wydać przeszło kilkadziesiąt gier, ale dopiero Angry Birds z 2009 roku przyniosło mu światową sławę i rozgłos. Tytuł, który jak chwali się producent ściągnięto ponad 700 milionów razy, niesamowitą popularność zawdzięcza wyjątkowo prostym zasadom oraz szybkiej i wciągającej zabawie.