Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 19 października 2018, 10:59

autor: Adrian Werner

Strażnicy Galaktyki vol. 3 - zdjęcia ruszą dopiero w 2021 roku

Firma Disney i studio Marvel ogłosiły, że zdjęcia do filmu Strażnicy Galaktyki vol. 3 zostały przełożone na 2021 rok. Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Jamesa Gunna na fotelu reżysera.

Seria Guardians of the Galaxy do tej pory zarobiła w kinach ponad 1,6 mld dolarów. - Strażnicy Galaktyki vol. 3 - zdjęcia ruszą dopiero w 2021 roku - wiadomość - 2018-10-20
Seria Guardians of the Galaxy do tej pory zarobiła w kinach ponad 1,6 mld dolarów.

Dowiedzieliśmy się więcej na temat przyszłości kinowej serii Strażnicy Galaktyki. Wytwórnia Marvel Studios poinformowała, że start produkcji Guardians of the Galaxy vol. 3 planowany jest dopiero na luty 2021 roku. Oznacza to, że film trafi na ekrany najwcześniej w 2022 roku.

Oczywiście, wszystkie te terminy są jedynie planami, które mogą ulec zmianie. Ustalając je Marvel daje sobie duże pole do manewru i niewykluczone, że produkcja ruszy wcześniej lub później, bądź też zostanie w ogóle porzucona. Warto wspomnieć, że trzecia część zapowiadana jest jako ostatnia odsłona cyklu.

Przypomnijmy, że początkowo zdjęcia do Guardians of the Galaxy vol. 3 miały rozpocząć się na początku przyszłego roku. Trzy miesiące temu z powodu starych, ale bardzo kontrowersyjnych żartów twitterowych, zwolniono jednak Jamesa Gunna, czyli reżysera i scenarzystę poprzednich dwóch części, który miał odpowiadać również za trzecią odsłonę cyklu.

Pomimo apeli wielu fanów i członków obsady ostatecznie będąca właścicielem Marvel Studios firma Disney nie zmieniła tej decyzji. W rezultacie wczesne prace nad filmem zostały wstrzymane, a producenci rozpoczęli gorączkowe poszukiwania nowego reżysera, który mógłby zastąpić Gunna. Taką propozycję otrzymał m.in. Bradley Cooper (który w serii użycza głosu Rocketowi), jak i Taika Waititi (m.in. Thor: Ragnarok). Nic z tego nie wyszło m.in. dlatego, że twórcy ci nie mieli ochoty na wyreżyserowanie scenariusza autorstwa Jamesa Gunna. Według danych produkcyjnych Marvel wciąż zamierza wykorzystać ten scenariusz, ale dwuletnie opóźnienie oznacza, że nie byłoby większym problemem opracowanie zupełnie nowej historii.

Sam James Gunn nie musiał długo czekać na znalezienie kolejnego angażu. W zeszłym tygodniu ogłoszono, że napisze scenariusz drugiej części Suicide Squad (Legion samobójców). Możliwe również, że wyreżyseruje ten projekt.

  1. Oficjalna strona Marvel Studios
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.