Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 października 2021, 13:54

Strażnicy Galaktyki - film Marvela miały poprzedzić miniprequele

Reżyser James Gunn opowiedział o porzuconych planach opracowania serii krótkometrażowych filmów, które miałby być prequelami Strażników Galaktyki.

Niewiele brakowało, aby premierę kinowych Strażników Galaktyki poprzedziła seria czterech filmów krótkometrażowych zaznajamiających widownię z członkami drużyny. Informacja ta znalazła się w książce The Story of Marvel Studios, gdzie o tym pomyśle opowiedział zarządzający MCU Kevin Feige. Gdy zrobiło się o tym głośno, dodatkowe informacje ujawnił reżyser James Gunn.

Przed premierą Guardians of the Galaxy członkowie zespołu byli praktycznie nieznani szerokiej publiczności i wiele osób uważało, że film może okazać się pierwszą porażką Marvela. Stąd narodził się pomysł serii czterech krótkich filmów poświęconych poszczególnym Strażnikom Galaktyki.

Te historie miały być wypuszczane stopniowo wraz z premierami innych filmów z MCU. Plan zakładał, że przed seansem głównej produkcji wyświetlana byłaby krótkometrażowa opowieść o Strażnikach Galaktyki. Pierwszy z takich filmików opowiadałby o spotkaniu Rocketa i Groota, a dwa kolejne poświecone byłyby Gamorze i Draxowi. Ostatni, dotyczący dzieciństwa tajemniczego chłopca, miał być pokazany przed samym Guardians of the Galaxy i dopiero w połowie tego filmu zostałoby ujawnione, że dzieciak ten ostatecznie został Star-Lordem.

Strażnicy Galaktyki - film Marvela miały poprzedzić miniprequele - ilustracja #1

Te plany nie zostały zrealizowane, ale niewiele brakowało. Nakręcono nawet część scen do jednego z tych filmów krótkometrażowych. Ich fragment (z Rocketem strzelającym z karabinu na plecach Groota) wykorzystano potem w pierwszym teaserze, pokazanym na konwencie Comic-Con.

Ostatecznie reżyser James Gunn porzucił te plany, gdyż uznał, że kręcenie czterech małych produkcji w tym samym czasie, gdy szykował się do rozpoczęcia produkcji nad Guardians of the Galaxy, byłoby przesadą. Segment ukazujący dzieciństwo Star-Lorda, który otwierał ten film, jest jednak mocno zbliżony do tego, co pierwotnie wymyślono na potrzeby krótkometrażowej opowieści.

Jak wiemy dziś, mała rozpoznawalność Strażników Galaktyki nie przeszkodziła filmowi w osiągnięciu sukcesu. Guardians of the Galaxy stało się trzecim największym przebojem kasowym 2014 roku, zarabiając w kinach 772 mln dolarów.

  1. Holiday Special będzie niezbędny do zrozumienia Guardians of the Galaxy Vol. 3, twierdzi James Gunn
  2. Dave Bautista tłumaczy, dlaczego opuści MCU po Strażnikach Galaktyki 3
  3. W Strażnikach Galaktyki 3 pojawi się kolejny ważny bohater Marvela