Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2021, 22:15

autor: hexx0

Stray na pierwszym gameplayu; urocza gra o kocie zalicza opóźnienie

Blue Twelve Studio i Annapurna Interactive zaprezentowały pierwszy gameplay z gry Stray – trzecioosobowej przygodówki akcji, w której wcielimy się w kota. Premiera tytułu została niestety opóźniona.

Studio Blue Twelve i firma Annapurna Interactive zaprezentowały pierwszy gameplay z zapowiedzianej w czerwcu zeszłego roku gry Stray, w której wcielimy się w uroczego kota przemierzającego ulice cyberpunkowej metropolii zamieszkiwanej przez humanoidalne roboty. Kilkuminutowy materiał możecie zobaczyć poniżej. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że tytuł zaliczy opóźnienie – miał ukazać się w tym roku, a zadebiutuje dopiero na początku następnego.

Powyższe wideo zapowiada całkiem ciekawą rozgrywkę – czworonóg musi rozwiązywać proste zagadki logiczne, a niekiedy w iście kocim stylu uciekać przed niebezpieczeństwami. Może także wchodzić w interakcje z robotami i różnymi obiektami, w czym pomaga mu dron B12. Razem spróbują wydostać się z miasta i dołączyć do mieszkającej poza nim rodziny kota. Drogę do celu ułatwią zdobywane w trakcie gry umiejętności i gadżety, dzięki którym dachowiec ze zwierzyny będzie mógł zmienić się w łowcę.

Miejmy nadzieję, że Stray nie zaliczy kolejnej obsuwy i rzeczywiście ukaże się na początku przyszłego roku. Tytuł będzie dostępny na PC, PS4 i PS5.