Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2020, 22:33

autor: Entelarmer

Koty i roboty na uroczym zwiastunie Stray

Firma Annapurna Interactive pokazała zwiastun Stray – intrygującej gry przygodowej na konsolę PlayStation 5. W grze pokierujemy kotem żyjącym w świecie, w którym miejsce ludzi zajęły roboty.

Koty i roboty na uroczym zwiastunie Stray - ilustracja #1
Jak wygląda kocie życie bez ludzkości?

Prezentacja firmy Sony trwa w najlepsze, dzięki czemu poznajemy informacje na temat kolejnych produkcji na PS5. Jedna z nich prezentuje się szczególnie nietypowo. Mowa o Stray, czyli tajemniczym projekcie osadzonym w przyszłości od firmy Annapurna Interactive. Zwiastun prezentuje wizję pozbawioną ludzkości – zamiast niej mamy roboty, choć zachowujące się nie inaczej, niż moglibyśmy się spodziewać po ludziach. W tym świecie jest jednak miejsce dla żywych stworzeń – na przykład kota, w którego wcielą się gracze. Gra ma trafić na Steama oraz konsolę PlayStation 5 w 2021 roku.

Więcej na temat gry zdradza wpis na oficjalnym blogu marki PlayStation. Stray to gra przygodowa, która rozpoczęła żywot jako HK_Project. Ten zyskał sobie pewną popularność za sprawą animowanych obrazków zamieszczanych przez twórców – francuskie Blue Twelve Studio. To zainteresowanie przyciągnęło uwagę Annapurny, która od 2016 roku wspiera wysiłki debiutującego dewelopera.

Z opisu wynika, że zabawa skupi się na eksplorowaniu miasta i rozwiązywaniu zagadek, ale znajdą się też sceny akcji – wszystko to z perspektywy kota. Autorzy zaznaczają, że zależy im na stworzeniu czegoś unikatowego, a w swojej pracy opierają się na zachowaniu rzeczywistych kotów, co jest o tyle łatwiejsze, że spora część studia zalicza się do właścicieli tych zwierząt. Pomocne są też możliwości oferowane przez PS5, bo autorzy – jak sami twierdzą – lubują się w dodawaniu niewiarygodnej liczby szczegółów. Na razie prace nad grą wciąż trwają i nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się kolejnego, być może bardziej konkretnego pokazu.

Koty i roboty na uroczym zwiastunie Stray - ilustracja #2
Francuski deweloper chce stworzyć coś zupełnie nowego.