Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2022, 18:48

Polska strategia Gord z nowym trailerem; jest mrocznie i słowiańsko

Do sieci trafił nowy zwiastun gry Gord, czyli RTS-a opracowywanego przez rodzime studio Covenant.dev, osadzonego w świecie fantasy inspirowanym mitologią słowiańską. Tytuł zapowiada się klimatycznie i mrocznie.

Jeśli brakuje Wam słowiańskich wierzeń w grach wideo, to przynoszę dobre wieści. W sieci pojawił się dziś bowiem trzeci trailer Gord – mieszanki strategii i survivalu, w której nie zabraknie elementów przygodowych oraz budowania bazy. W momencie zapowiedzi produkcja ta była określana jako połączenie Frostpunka i trzecich „Hirołsów”, lecz przy okazji drugiego trailera można było poczuć klimat Wiedźmina 3. Tak jest i tym razem, choć poniższy zwiastun jest też dużo bardziej mroczny.

Gord ma się ukazać na PC w 2022 roku – niewykluczone jest też wydanie gry na inne platformy w późniejszym terminie. Za jej opracowanie odpowiada niezależne rodzime studio Covenant.dev. Jeśli jesteście ciekawi kwestii fabularnych oraz mechanik, jakie się w niej znajdą, to odsyłam Was tutaj i tutaj, a także do wpisu w Encyklopedii Gier na GRYOnline.pl.