Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2021, 17:38

autor: Karol Laska

Gord to polski city-builder fantasy. Klimatem nawiązuje do Wiedźmina, mechanikami do Frostpunka

W sieci pojawił się zwiastun nowej polskiej gry strategicznej. To Gord, czyli city-builder z elementami survivalu przypominający w niektórych aspektach Wiedźmina 3 oraz Frostpunka.

GORD TO:
  1. niezależny city-builder z elementami survivalu;
  2. polska produkcja łącząca klimaty mrocznego fantasy ze słowiańską mitologią;
  3. gra, która swoją premierę będzie miała w 2022 roku na PC.

Niezależna polska firma deweloperska, Covenant, ogłosiła dziś swoją debiutancką grę wideo o nazwie Gord. Jest to „strategia przygodowa” z elementami survivalu osadzona w realiach średniowiecznego, słowiańskiego fantasy. Internauci stwierdzili więc na podstawie samego zwiastuna podobieństwo dzieła do znanych polskich gier, takich jak Frostpunk oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Naszym głównym zadaniem będzie zarządzanie losami Plemienia Wschodzącego Słońca – wiąże się to przede wszystkim z utrzymaniem jego członków przy życiu, wybudowaniem odpowiedniej osady oraz wysyłaniem swoich ludzi na niebezpieczne misje o mrocznym, religijnym kontekście. Będzie to więc połączenie paru różnych growych gatunków, z których najbardziej wybijać się będzie aspekt city-builderowy.

Gord otrzymał już swoją oficjalną stronę na Steamie, dzięki czemu znamy przewidywany termin premiery dzieła, choć ten nie jest jasno określony. Gra zadebiutuje gdzieś w 2022 roku – jak na razie tylko na PC, nic nie wiemy na temat potencjalnych innych platform. Tytuł zaopatrzony zostanie w polską wersję językową w postaci napisów. Zainteresowani mogą dodać produkt do swojej listy życzeń.

  1. Karta gry Gord na Steamie
  2. Strona internetowa firmy Covenant