Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2019, 09:50

Stranglehold - strzelanka w stylu Max Payne powróciła do sprzedaży dzięki GOG

Dzięki umowie pomiędzy firmami GOG i Warner Bros. do sprzedaży powróciła strzelanka Stranglehold - tytuł z 2007 roku, który stanowi kontynuację filmu akcji Hard Boiled w reżyserii Johna Woo.

Stranglehold wraca do sprzedaży dzięki GOG.com. - Stranglehold - strzelanka w stylu Max Payne powróciła do sprzedaży dzięki GOG - wiadomość - 2019-11-27
Stranglehold wraca do sprzedaży dzięki GOG.com.

Na platformie GOG pojawiło się Stranglehold - opracowana przez studio Midway Games strzelanka z 2007 roku, która w praktyce jest sequelem znanego filmu Hard Boiled. Warto odnotować, że od pewnego czasu produkcji nie można było nigdzie legalnie kupić (zapewne z powodu wygaśnięcia praw autorskich do jakiegoś jej fragmentu, np. muzyki) i powróciła do sprzedaży wyłącznie dzięki umowie pomiędzy firmami GOG.com i Warner Bros. Grę wyceniono na 40,59 złotych.

W Stranglehold wcielamy się w detektywa o pseudonimie Tequila, granego przez aktora Chow Yun-Fata (znanego m.in. z Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka). Bohater stara się uratować swoich bliskich przed groźnymi przestępcami, co wymaga oczywiście eksterminowania legionów przeciwników w kilku odmiennych miastach (Hong Kong, Chicago). Za reżyserię gry odpowiada John Woo, czyli twórca Hard Boiled.

Gameplay przypomina to, co znamy choćby ze znanego cyklu Max Payne - obserwując akcję zza pleców bohatera przemierzamy lokacje, efektownie eliminując kolejnych wrogów i od czasu do czasu oglądając animowane przerywniki. Rozgrywka charakteryzuje się dużym poziomem widowiskowości, choć trzeba przyznać, że dziś nie robi już takiego wrażenia, jak jeszcze kilka lat temu. Mimo wszystko jest to udany tytuł, który powinien Wam zapewnić solidną porcję rozrywki. W naszej recenzji Stranglehold otrzymało wysoką notę 7,5/10.

Warto przypomnieć, że poza komputerami tytuł został wydany także na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

  1. Stranglehold - recenzja gry
  2. Stranglehold - poradnik