Sterowniki Game Ready 566.03 nie dla Rosji. Nvidia blokuje dostęp do aktualizacji

Najnowsze doniesienia sugerują, że Nvidia ograniczyła dostęp do sterowników kart graficznych na terenie Rosji. Aktualizacja Game Ready 566.03 nie jest bowiem dostępna na terenie tego kraju.

futurebeat.pl

Agnieszka Adamus

Sterowniki Game Ready 566.03 nie dla Rosji. Nvidia blokuje dostęp do aktualizacji, źródło grafiki: Unsplash | Javier Esteban.
Sterowniki Game Ready 566.03 nie dla Rosji. Nvidia blokuje dostęp do aktualizacji Źródło: Unsplash | Javier Esteban.

Obywatele Rosji borykają się z coraz większą liczbą sankcji. Niedawno z kraju wycofał się popularny komunikator – Discord. Teraz natomiast wiele wskazuje, że swoją politykę względem tego państwa zaostrza również Nvidia, która zdecydowała się zablokować dostępność najnowszych wersji sterowników do kart graficznych. Tak przynajmniej sugerują najnowsze doniesienia.

Nvidia już na początku inwazji na Ukrainę w 2022 roku zareagowała dość stanowczo i nałożyła duże sankcje na Rosję. Najpierw zablokowała dostawy do kraju, a chwilę potem zamknęła wszystkie biura znajdujące się na jego terenie. Teraz, po dwóch latach, wiele wskazuje na to, że „zieloni” zaostrzają swoją politykę.

Wczoraj pisaliśmy Wam o pojawieniu się aktualizacji sterowników o numerze 566.03, która przygotowuje na premiery takich tytułów jak Call of Duty: Black Ops 6 oraz Dragon Age: The Veilguard. Jak się jednak okazuje, mieszkańcy Rosji nie są w stanie ich pobrać – pojawia się bowiem komunikat, że ta akcja jest zabroniona. Sugeruje to, że Nvidia zdecydowała się zablokować możliwość aktualizacji, jeśli przebywacie na terenie tego państwa.

Jak możecie się spodziewać w Internecie pojawiły się już głosy niezadowolenia rosyjskich graczy, którzy nie mogą pobrać najnowszej łatki.

Co jednak najciekawsze Nvidia nie poinformowała oficjalnie o tym, że zdecydowała się nałożyć dodatkowe ograniczenia na mieszkańców Rosji. Ciężko więc określić na ile było to celowe działanie.

Podobało się?

1

Agnieszka Adamus

Autor: Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Technologiczne
2024-10-25
01:20

Grigori1922 Konsul

Tylko szkoda że obudzili się o jakieś 2,5 roku za późno, ale dobre i to. No i trzymam kciuki żeby za trzy dni nie zmienili zdania. Gaben ucz się..

Komentarz: Grigori1922
2024-10-25
02:03

MichalSkapski Legionista

Rosja zakazała discorda nie odwrotnie

Komentarz: MichalSkapski
2024-10-25
11:08

Ppaweł Senator

Ppaweł

Ciekawe co z innym państwie które lubuje się w mordowaniu kobiet i dzieci, ale po co tym wspominać, to wcale niepodobne

Komentarz: Ppaweł
2024-10-25
11:37

Goten Generał

Goten

Tak to jest jak Putin dał rozkaz do zmasowanej inwazji na Ukraine wyniku czego cierpią nawet gracze rosyjscy ,jednak jeśli Ukraina upadnie to wojska rosyjskie zbliżą sie do granicy Polski od wschodu i wolnym momencie Putin da rozkaz do inwazji na nasz kraj . Wiem że nie którzy twierdzą że już Polska graniczy z Rosją ,jednak przy tamtej granicy Rosja ma jedynie bazy wojskowe .

Nie jest mi żal wcale rosyjskich graczy niech przez swego cara Putina niech ponoszą konsekwencje .

Komentarz: Goten
2024-10-25
14:57

marid88872911b3 Junior

A wy po ponad dwóch latach dalej macie tą samą wiedzę z telewizorni i powtarzacie to jak stado baranów. Oj poliniaki nigdy tu nie będzie dobrze.

Komentarz: marid88872911b3

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl