Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2016, 13:01

autor: Movis

Stellaris – premiera aktualizacji 1.4 i darmowego DLC Horizon Signal

Gra Stellaris doczekała się aktualizacji 1.4 Kennedy. Wraz z łatką, wprowadzającą wiele zmian w balansie, ukazał się też nowy darmowy dodatek fabularny – Horizon Signal.

Twórcy ze studia Paradox Interactive, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zamierzają cały czas rozwijać swoją kosmiczną strategię 4X – Stellaris. Tym razem jest to patch 1.4, noszący imię Kennedy. Z jego udostepnieniem wiąże się także darmowe DLC, zatytułowane Horizon Signal. Przy tworzeniu nieodpłatnego dodatku uczestniczył pisarz Alexis Kennedy (użyczył też aktualizacji swego nazwiska), który przyczynił się także do powstania gier Fallen London i Sunless Sea.

Fabuła Horizon Signal jest niejawna, ale w materiałach pojawia się motyw czarnej dziury. - Stellaris – premiera aktualizacji 1.4 i darmowego DLC Horizon Signal - wiadomość - 2016-12-07
Fabuła Horizon Signal jest niejawna, ale w materiałach pojawia się motyw czarnej dziury.

Sama aktualizacja systemów rozgrywki skupia się na ich zbalansowaniu i przygotowaniu pod następny wielki patch, nazwany Banks. W spisie zmian 1.4 na stronie aktualności w serwisie Steam przeczytać można o wszystkich poprawkach. Są to m.in. drobne korekty w wydarzeniach w Leviathans Story Pack, ograniczenie maksymalnego poziomu uniku statków do 90%, nieznaczne zmniejszenie opłat za utrzymanie floty, zredukowanie wielu kosztów związanych z produkcją i użytkowaniem torped oraz zbalansowanie tego elementu arsenału pod względem zadawanych obrażeń. Usprawniono też parę zachowań SI, a interfejs zapewni dodatkowe możliwości konfiguracji autopauzy i działa nieco spójniej. Dla ambitnych dodano także 33 nowe osiągnięcia Steam.

Drugą zachętą do zarządzania kosmicznym imperium ma być fabularny dodatek Horizon Signal. Wedle twórców, kolejna z linii fabularnych doskonale pasuje do dotychczasowej narracji Stellaris, która stara się zapewniać interesujące historie i jednocześnie nie odrywać gracza za bardzo od myślenia nad strategią. Sam Horizon prezentuje się niezwykle tajemniczo i niewiele wiadomo o tym, co czeka na podążających tym wątkiem ciekawskich. Pewne jest jedynie, że tajemnicza siła wysyła do naszego imperium tytułowe „sygnały zza horyzontu”. Dodatkowo wydaje się, że nas kocha.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Stellaris

Stellaris