Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2019, 14:07

autor: Aquma

Steam z nową biblioteką i funkcją Remote Play Together

Klient platformy Steam otrzymał aktualizację, która wprowadza m.in. poprawioną bibliotekę gier. Znajdziemy w niej kilka przydatnych opcji i nowości. Valve udostępniło też wszystkim graczom funkcję Remote Play Together.

Steam otrzymał odświeżoną bibliotekę. - Steam z nową biblioteką i funkcją Remote Play Together - wiadomość - 2019-10-31
Steam otrzymał odświeżoną bibliotekę.

Klient Steam otrzymał nową aktualizację, która odświeżyła bibliotekę gier - zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Celem wprowadzonych zmian jest lepsze posegregowanie tytułów i ułatwienie wyszukiwania interesujących pozycji w kolekcji. Dodatkowo Valve udostępniło wszystkim użytkownikom funkcję Remote Play Together, o której pisaliśmy jakiś czas temu.

Biblioteka Steam - nowy wygląd

Rzeczą, która najbardziej rzuca się w oczy jest odświeżona strona główna (docelowa) biblioteki. Widzimy tam produkcje, które uruchamialiśmy niedawno, a także aktywność naszych znajomych - łatwiej się zorientować, kto i w co grał lub gra w danym momencie. Inaczej wygląda także boczna belka z listą tytułów - powiększono czczionkę i okraszono każdą pozycję niewielką ikoną.

Mamy możliwość posortowania swoich gier na kilka różnych sposobów - np. biorąc pod uwagę czas aktywności albo przynależność do kolekcji. Te ostatnie tworzymy i nazywamy sami (jest to dziecinnie proste - wystarczy przeciągnać dany tytuł myszką w interesujące nas miejsce). Inaczej wygląda również strona widoczna po wybraniu danej pozycji - mamy wygodniejszy dostęp do większej ilości szczegółów na temat gry.

Nowa strona główna biblioteki Steam. - Steam z nową biblioteką i funkcją Remote Play Together - wiadomość - 2019-10-31
Nowa strona główna biblioteki Steam.

Biblioteka Steam - funkcja wydarzeń

Nowa wersja biblioteki ułatwia też zdobywanie informacji na temat aktualizacji gier oraz eventów, które są w nich organizowane. Poza zwięszeniem widoczności programiści Valve opracowali też funkcję wydarzeń, z której deweloperzy danego tytułu mogą korzystać, by przekazywać użytkownikom przeróżne wieści - np. o kolejnym dodatku, patchu, ale także streamie lub spotkaniu z fanami.

System wydarzeń w bibliotece Steam. - Steam z nową biblioteką i funkcją Remote Play Together - wiadomość - 2019-10-31
System wydarzeń w bibliotece Steam.
  1. Steam - strona oficjalna