Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2019, 13:46

autor: Adrian Werner

Steam z 90 mln miesięcznych i 47 mln dziennych użytkowników

Firma Valve udostępniła raport podsumowujący miniony rok na Steamie. Dowiedzieliśmy się m.in., że liczba miesięcznych użytkowników serwisu wynosi 90 mln osób.

Steam cały czas rośnie. - Steam z 90 mln miesięcznych i 47 mln dziennych użytkowników - wiadomość - 2019-01-15
Steam cały czas rośnie.

Firma Valve opublikowała podsumowanie 2018 roku w serwisie Steam. Tradycyjnie, znalazło się tam wiele ciekawych liczb. Dowiedzieliśmy się, że każdego miesiąca ze Steama korzysta 90 mln osób, z czego 47 mln robi to codziennie.

Obecnym rekordem aktywności jest 18,5 mln osób zalogowanych jednocześnie do serwisu. Imponujący jest również fakt, że w każdym miesiącu pierwszego zakupu na Steamie dokonuje 1,6 mln użytkowników.

Podział użytkowników Steama na regiony. - Steam z 90 mln miesięcznych i 47 mln dziennych użytkowników - wiadomość - 2019-01-15
Podział użytkowników Steama na regiony.

2018 był dla serwisu kolejnym rokiem zmian. Valve m.in. ulepszyło narzędzia filtrowania treści i dodało strony producentów oraz wydawców. Rozbudowano także funkcje listy życzeń i zaoferowano dodatkowe narzędzia pozwalające deweloperom na dokładniejszą analizę ruchu sieciowego związanego z ich grami.

Valve musiało także ulepszyć swoją infrastrukturę, tak aby podołała coraz większym obciążeniom. W zeszłym roku Steam dostarczył 15 eksabajtów, czyli 15 miliardów gigabajtów, danych do użytkowników. Dla porównania, cały ruch w Internecie w 2003 roku (rok uruchomienia serwisu) wynosił ok. 9,3 eksabajtów.

Warto wspomnieć, że ostatnie tygodnie pełne były podsumowań różnych aspektów serwisu. Poznaliśmy najpopularniejsze i najbardziej dochodowe gry w 2018 r. oraz dowiedzieliśmy się, z jakich padów najczęściej korzystają użytkownicy Steama. Opublikowaliśmy także podsumowanie szacowanych wyników sprzedaży polskich produkcji wydanych w ubiegłym roku.

Ponadto wczoraj informowaliśmy, że na platformie Valve dostępnych jest już przeszło 30 tys. gier, z czego większość miała swoją premierę na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Z kolei dzisiaj pisaliśmy o ośmiu najważniejszych zmianach, jakie mają zostać wprowadzone na Steamie w tym roku.

  1. Oficjalna strona serwisu Steam