Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2021, 10:35

autor: hexx0

Wyprzedaże i wydarzenia na Steamie - wiemy, co i kiedy nas czeka

Poznaliśmy daty i inne szczegóły kolejnych wydarzeń na Steamie. Wyprzedaż – Otwarty świat ruszy w najbliższy czwartek, natomiast Festiwal Steam Next i Letnia Wyprzedaż Steam zaplanowane zostały na czerwiec.

Firma Valve ogłosiła daty i inne szczegóły zbliżających się wyprzedaży i wydarzeń, które odbędą się na platformie Steam. Pierwsze z nich czeka nas już w następnym tygodniu. Wyprzedaż – Otwarty świat (Open World Sale) odbędzie się bowiem w dniach 27-31 maja. Jak sugeruje nazwa, możemy spodziewać się obniżek cen gier zawierających elementy sandboksowe. Jako kolejny odbędzie się Festiwal Steam Next (dawniej Festiwal Gier Steam). Wydarzenie rozpocznie się 16 czerwca i potrwa 6 dni, do 22. dnia miesiąca. Tak jak poprzednio, będziemy mogli zagrać w setki wersji demonstracyjnych nadchodzących produkcji oraz zadać pytania deweloperom. Nie zabraknie również kolejnej edycji Letniej Wyprzedaży Steam, która ma ruszyć pod koniec czerwca.

Przy okazji firma Valve poinformowała, że w październiku czeka nas jeszcze jedna edycja Festiwalu Steam Next. Podsumowano też zmiany, które zostały wprowadzone na platformie w ostatnim czasie. Część z nich – jak nowy sposób wyświetlania szczegółów aktualizacji gier czy analiza UTM (Urchin Tracking Module, czyli narzędzie pozwalające śledzić, które adresy URL faktycznie klikają klienci) – skierowano raczej do deweloperów, inne natomiast, np. funkcję Remote Play Together, głównie do graczy. Jednocześnie poznaliśmy kilka ciekawych statystyk. Wiedzieliście chociażby, że kontrolery są obecnie wykorzystywane w ponad 10% codziennych sesji? Albo że od stycznia 2021 roku liczba postów opisujących wprowadzane do gier łatki zwiększyła się ponad dwukrotnie, a liczba tytułów, przy których twórcy zamieszczają te informacje, wzrosła aż o 70%? Nie? No to już wiecie. Pełne podsumowanie ostatnich miesięcy znajdziecie tutaj.

O opisanych powyżej wydarzeniach i wyprzedażach będziemy Wam jeszcze przypominać. Pamiętajcie też, że wszystkie tego typu akcje na Steamie zwykle rozpoczynają się i kończą o godzinie 19:00 czasu polskiego.