Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2019, 09:40

autor: Aquma

Stardock zapowiada nietypową produkcję The Video Game Machine

Firma Stardock – znana przede wszystkim z udanych strategii kosmicznych Sins of a Solar Empire oraz Galactic Civilizations – zapowiedziała The Video Game Machine. Ta nietypowa produkcja umożliwi graczom tworzenie własnych gier komputerowych.

Firma Stardock zapowiedziała The Video Game Machine. - Stardock zapowiada nietypową produkcję The Video Game Machine - wiadomość - 2019-05-17
Firma Stardock zapowiedziała The Video Game Machine.

W SKRÓCIE:

 1. „piaskownica” umożliwiająca tworzenie własnych gier;
 2. testy rozpoczną się 29 maja – wezmą w nich udział osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe;
 3. początkowo będzie można tworzyć platformówki i przygodówki.

Firma Stardock – znana najlepiej z Sins of a Solar Empire oraz serii Galactic Civilizationszapowiedziała nietypową produkcję pod tytułem The Video Game Machine. Dzieło zaoferuje graczom pełne różnorakich narzędzi środowisko umożliwiające tworzenie własnych gier komputerowych, którymi następnie będzie można dzielić się ze społecznością. Nie podano na razie daty premiery, jednak wiemy, że testy omawianej produkcji rozpoczną się 29 maja (nie znamy też platform, ale pewnym jest, że TVGM trafi na komputery, bowiem zaprezentowano wymagania sprzętowe). By wziąć w nich udział, trzeba złożyć zamówienie przedpremierowe. Cena to 9,99 dolara, czyli mniej więcej 38,5 zł.

 1. Stardock – strona oficjalna

Jeśli kiedykolwiek chciałeś stworzyć własną grę wideo, to jesteś we właściwym miejscu. Celem TVGM jest opracowanie "ostatecznej piaskownicy", w której tworzenie i granie połączone są w jedno zabawne, twórcze doświadczenie... ale do tego potrzebujemy Twojej pomocy, testerze beta! - stwierdza w komunikacie prasowym jeden z deweloperów, Scott Tykoski.

Początkowo twórcy planują udostępnić możliwość tworzenia dwóch typów gier – przygodówek oraz platformówek. Z czasem platforma ma zostać rozbudowana o nowe możliwości. Deweloperzy proszą też o wszelkie uwagi dotyczące zawartości – z chęcią usłyszą, jakich mechanik, wrogów, czy zasad brakuje w ich produkcji. Warto też nadmienić, że tytuł podobno znajduje się obecnie w dość surowym stanie (jest w fazie alfa), więc miejcie to na uwadze, jeśli zdecydujecie się na pre-order. Opublikowane screeny (poniżej) sugerują też, że nie należy spodziewać się efektownej oprawy graficznej.

Stardock zapowiada nietypową produkcję The Video Game Machine - ilustracja #2
Stardock zapowiada nietypową produkcję The Video Game Machine - ilustracja #3
Stardock zapowiada nietypową produkcję The Video Game Machine - ilustracja #4
Pierwsze screeny z The Video Game Machine.
Pierwsze screeny z The Video Game Machine.

Koncepcja wykorzystana przez Stardock nie jest niczym nowym – różne studia regularnie wpadają na podobne pomysły. Wystarczy wspomnieć o takich tytułach, jak RPG Maker, niedostępny już Project Spark Microsoftu czy konkurencyjne Dreams od studia Media Molecule, w które zagramy wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Czy twórcy udanych strategii kosmicznych wniosą do tej koncepcji jakiś powiew świeżości? Prawdę mówiąc, mam wątpliwości, ale czas pokaże.

Wymagania sprzętowe The Video Game Machine

Minimalne

 1. Procesor: Intel Core i3-2350 1.6 Ghz
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta graficzna: zintegrowana Intel HD 3000 z 1 GB pamięci lub lepsza
 4. DirectX: wersja 11
 5. Dysk twardy: 2 GB
 6. Sieć: szerokopasmowy Internet wymagany do dzielenia się kreacjami
 7. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

Rekomendowane

 1. Procesor: czterordzeniowy Intela lub AMD
 2. Pamięć RAM: 6 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce 660 2 GB GDDR5 / AMD R7 360 lub lepsza
 4. DirectX: wersja 11
 5. Dysk twardy: 2 GB
 6. Sieć: szerokopasmowy Internet wymagany do dzielenia się kreacjami
 7. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX