Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 maja 2019, 11:10

autor: AlexB

Gwiazda Zmierzchu Robert Pattinson bliski roli Batmana

Jak podaje strona internetowa magazynu Variety, Robert Pattinson prowadzi negocjacje w sprawie angażu do roli Batmana w filmie Matta Reevesa. Premiera superbohaterskiej produkcji zaplanowana jest na czerwiec 2021 roku.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki, że Armie Hammer, znany z takich filmów, jak The Social Network czy Kryptonim U.N.C.L.E., znajduje się na czele wyścigu o rolę Batmana w nadchodzącym filmie Matta Reevesa (reżysera między innymi Projektu: Monster, Ewolucji planety małp i Wojny o planetę małp). Rewelacje te szybko zostały zdementowane. Jednak w tym samym czasie pojawiła się również informacja, że w superbohaterskiej produkcji o człowieku-nietoperzu pojawi się także Robert Pattinson. Wygląda na to, że w tym przypadku przecieki się nie myliły. Jak podaje strona internetowa magazynu Variety, gwiazda cyklu Zmierzch zagra w rzeczonym filmie, lecz nie jakąś rolę poboczną, ale tytułową, czyli samego Batmana. Negocjacje w tej sprawie są już ponoć na ostatniej prostej.

Pattinson miał już okazję zagrać bogacza – w Cosmopolis Davida Cronenberga. - Gwiazda Zmierzchu Robert Pattinson bliski roli Batmana - wiadomość - 2019-05-17
Pattinson miał już okazję zagrać bogacza – w Cosmopolis Davida Cronenberga.

Wytwórnia Warner Bros. nie zdecydowała się na skomentowanie tej wiadomości. Wciąż zatem nie możemy uznawać angażu Pattinsona za pewnik. Jeśli jednak dojdzie on do skutku, będzie to drugi najmłodszy aktor, który wcieli się w Batmana. Palmę pierwszeństwa pod tym względem dzierży Christian Bale, który podczas kręcenia pierwszej odsłony trylogii Christophera Nolana miał 31 lat.

Choć Pattinson znany jest przede wszystkim ze swoich ról w serii Zmierzch (i nie jest przez nie specjalnie lubiany), w ostatnich latach mocno pracował, by zerwać z łatką nastoletniego wampira. Pojawiał się u takich reżyserów, jak James Gray, Werner Herzog czy David Cronenberg, a występem w Rover Davida Michoda udało mu się poruszyć wielu widzów. Pozostaje nam trzymać kciuki, by z rolą Batmana (o ile ją ostatecznie otrzyma) poradził sobie równie dobrze.

Ostatnim filmowym Batmanem był Ben Affleck. - Gwiazda Zmierzchu Robert Pattinson bliski roli Batmana - wiadomość - 2019-05-17
Ostatnim filmowym Batmanem był Ben Affleck.

Nawet jeśli wkrótce poznamy nazwisko kolejnego aktora, który przywdzieje strój Mrocznego Rycerza, to należy pamiętać, że film Reevesa wciąż nie ma w pełni gotowego scenariusza. Pre-produkcja ma się rozpocząć tego lata. Premiera zaplanowana jest na 25 czerwca 2021 roku. Do tego czasu Pattinson zdąży zagrać w nowym filmie Christophera Nolana. Na razie nie znamy szczegółów na jego temat.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.