Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 20 lutego 2019, 09:05

autor: AlexB

RotF: Armie Hammer na czele wyścigu o rolę Batmana [Aktualizacja: reporterzy i aktor zaprzeczają]

Jak podaje serwis Revenge of the Fans, Armie Hammer jest na końcowym etapie rozmów w sprawie angażu do tytułowej roli w Batmanie Matta Reevesa. Według plotek, jego przeciwnika zagra Robert Pattinson. Film ma pojawić się w czerwcu 2021 roku.

Aktualizacja

Plotka nie przetrwała zbyt długo. Dziennikarze Variety i The Hollywood Reporter zbadali sprawę i okazało się, że doniesienia serwisu Revenge of the Fans nie mają pokrycia w rzeczywistości. Armie Hammer nie prowadzi żadnych rozmów w sprawie angażu do roli Batmana w filmie Matta Reevsa.

Rewelacjom tym zaprzeczył również sam zainteresowany w wypowiedzi dla serwisu Yahoo!UK:

Nikt, kto mógłby zaoferować mi rolę Batmana, się ze mną nie kontaktował. Nie jestem nawet pewien, czy są na to gotowi – myślę, że nie mają nawet jeszcze scenariusza. Nie wydaje mi się, by byli blisko rozpoczęcia produkcji, ale jedno mogę powiedzieć z całą pewnością – nikt nie sprawdzał mojej dostępności (…).

Oryginalna wiadomość

Jak wiemy już od niemal miesiąca, w nadchodzącym filmie o Batmanie w reżyserii Matta Reevesa nie ujrzymy Bena Afflecka (który ogłosił niedawno, że na dobre pożegnał się z rolą słynnego superbohatera). Tytuł ma się bowiem skupiać na ukazaniu przygód młodszej wersji zamaskowanego mściciela. Rzecz jasna w sieci zaroiło się od spekulacji, kto będzie nowym Mrocznym Rycerzem. W dyskusjach pojawiały się nazwiska między innymi Ansela Elgorta, Dylana O’Briena, Logana Lermana, Noah Centineo, Jacka O’Connella, Richarda Maddena, Kita Haringtona, Nicholasa Houlta oraz Aarona Taylora-Johnsona. Jak jednak podaje Mario-Francisco Robles z serwisu Revenge of the Fans, na czele wyścigu znajduje się jedna osoba – Armie Hammer. Według źródeł dziennikarza, jest on już na końcowym etapie rozmów w sprawie angażu.

Armie Hammer bez wątpienia ma odpowiednio kwadratową szczękę do roli Batmana. - RotF: Armie Hammer na czele wyścigu o rolę Batmana [Aktualizacja: reporterzy i aktor zaprzeczają] - wiadomość - 2019-02-20
Armie Hammer bez wątpienia ma odpowiednio kwadratową szczękę do roli Batmana.

Armiego Hammera możecie kojarzyć z takich filmów, jak Jeździec znikąd, Kryptonim U.N.C.L.E., The Social Network czy Zwierzęta nocy. Co ciekawe, już kiedyś był on przymierzany do roli Batmana. Przeszło dekadę temu Brytyjczyk miał zagrać Człowieka Nietoperza w Justice League: Mortal George'a Millera, lecz, jak wiadomo, produkcja ta ostatecznie nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Według informacji Roblesa, niewykluczone, że w najnowszym Batmanie ujrzymy jeszcze innego Brytyjczyka – Roberta Pattinsona, który od siedmiu lat stara się zatrzeć złe wrażenie, jakie pozostawił po sobie rolą wampira Edwarda w sadze Zmierzch. Jest on ponoć rozpatrywany do roli jednego z przeciwników Mrocznego Rycerza. O którego złoczyńcę chodzi? Tego na razie nie wiemy.

Nowy Batman pojawi się w kinach za dwa lata. - RotF: Armie Hammer na czele wyścigu o rolę Batmana [Aktualizacja: reporterzy i aktor zaprzeczają] - wiadomość - 2019-02-20
Nowy Batman pojawi się w kinach za dwa lata.

Oczywiście należy pamiętać, że nic nie zostało jeszcze potwierdzone. Nie jesteśmy w stanie określić, jak bardzo wiarygodne są źródła, na które powołuje się Robles. Dodatkowo niektórzy dziennikarze stanowczo zaprzeczają rewelacjom na temat Hammera. Zatem dopóki obsada nie została oficjalnie ogłoszona przez twórców, wszystko może się jeszcze zmienić. Premierę Batmana w reżyserii Matta Reevesa zaplanowano na 25 czerwca 2021 roku.

  1. Oficjalna strona wytwórni Warner Bros.